ÇOCUĞU İÇİN BES BAŞLATANLARA CHIP-PARA FIRSATI

ÇOCUĞU İÇİN BES BAŞLATANLARA CHIP-PARA FIRSATI

“chip-para”lar sizin, “iyi ki” dolu gelecek, çocuğunuzun olsun!

Şimdi 18 yaşından küçük çocuğunuz için Akbank şubelerinden başlatacağınız AgeSA BES planında, 100TL’ye varan chip-para hediyesi sizi bekliyor.

09.08.2021–08.10.2021 tarihleri arasında Akbank - Axess veya Wings kartınızla AgeSA BES planı başlatarak 150 TL – 399 TL arasında katkı payı ödemeniz için 50 TL, 400 TL ve üzeri katkı payı ödemeniz için ise 100 TL chip-para kazanabilirsiniz!

Hemen bir Akbank şubesini ziyaret edin, chip-para kazanma fırsatını yakalayın!

Kampanya Katılım Şartları
 • 09.08.2021 – 08.10.2021 tarihleri arasında 18 yaş altı BES (Plan 157, Plan 159) satın alan ve ödeme tipi Akbank - Axess veya Wings kredi kartı olan ve 150 TL - 399 TL arasında katkı payı ödemesine 50 TL, 400 TL ve üzeri katkı payı ödemesine 100 TL chip-para, kampanya bitimine müteakip 2 (iki) aylık bekleme süresi sonunda aktif olan sözleşmeler için yatırılacaktır.
 • Yalnızca Akbank şubelerinde satılan ve katılımcısı 18 yaş altında olan sözleşmeler kampanyaya dahil olacaktır.
 • 08.10.2021 tarihinde satılan sözleşmeler provizyon alınması durumunda kampanyaya dahil edilecektir.
 • Kampanya dahilinde kazanılan chip-para hak edişleri için 2 (iki) aylık bekleme süresi uygulanacak ve kampanya bekleme süresi sonunda sözleşmelerin aktif ve ödeme araçlarının Akbank Axess / Wings kredi kartları olması koşulu ile chip-para hak kazanımı gerçekleşecektir
 • Kampanya dahilinde kazanılan chip-para yüklemesi ilgili kredi kartlarına aşağıdaki şekilde yatırılacaktır;
  • Kampanya kapsamında 31 Ağustos (31 Ağustos dahil) tarihine kadar satın alınan ve kampanya koşullarını sağlayan Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri için chip-para yüklemesi Kasım ayı içerisinde, 1 Eylül – 8 Ekim (8 Ekim dahil) tarihleri arasında satın alınan Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri için chip-para yüklemesi Aralık ayı içerisinde yapılacaktır.
 • Akbank tarafından kredi kartlarına yatırılacak olan chip-para, sözleşme başına hesaplanacaktır. Her sözleşme için kampanyadan sadece bir defa yararlanılabilir.
 • Kampanya dahilinde kazanılan chip-para kullanımı için süre kısıtlaması bulunmamaktadır.
 • İşbu ek fayda (kampanya) kapsamında “Chip Para Kampanyası Bilgilendirme Metni”nde yer alan hükümler tatbik olunur.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde birikimleriniz bir yandan %25 devlet katkısıyla artarken, diğer yandan yatırım fonlarında işlem görür.

Aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık... Nasıl isterseniz. Ödeme periyodunu sizin belirleyeceğiniz BES katkı payı tutarınız, kredi kartınızdan ya da banka hesabınızdan düzenli olarak tahsil edilir. Böylece belirli bir disiplin içinde tasarruf yapabilirsiniz.

Düzenli ödemeleriniz, 18 yaş altı çocuklarınızın geleceği için AgeSA’nın fonlarında değerlenir. Piyasa koşullarına göre birikimlerinizi; likit, yabancı menkul kıymetler, Altın ve Eurobond gibi geniş fon seçenekleri arasında değerlendirebilirsiniz. AgeSA’nın herkese uygun fon danışmanlığı seçenekleriyle, bu fonlardan size en uygun olanları kendiniz seçebilir, fon dağılımı önerileri alabilir ya da dilerseniz fonlarınızın yönetimini tamamen bize bırakabilirsiniz.

18 YAŞ ALTI BES KATILIM ŞARTLARI
 • 18 yaş altı BES için katılımcının teklif imza tarihi itibarı ile 19 Yaşından gün almamış olmalıdır
 • 18 yaş altı katılımcı için Katılımcı Ad ve Hesabına Katkı Payı Ödeyen kişinin katılımcının yasal temsilcisi olması gereklidir.
 • 18 yaş altı için sözleşme üzerindeki değişiklik işlemleri, sözleşmeyi oluşturan/ teklif formunu imzalayan yasal temsilci tarafından yapılacaktır
 • 18 yaşını dolduran katılımcılar hakların devri ile sözleşmede yer alan haklarını katılımcı ad ve hesabına katkı payı ödeyen kişiden devir alabilme hakkına sahip olacaklardır.

Kampanyaya katılarak chip-para kazanma fırsatını yakalamak için hemen bir Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.


CHIP PARA KAMPANYASI BİLGİLENDİRME METNİ

Ek Faydanın (Ödülün) Mahiyeti

Belirlenmiş kriterler çerçevesinde hak sahibi olmuş sözleşmelerin ödeyenleri AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından aşağıda belirlenmiş ek faydalar ile ödüllendirilecektir.

Hak Kazanma Şartları

Ek faydadan, 9 Ağustos - 8 Ekim 2021 tarihleri arasında; 18 yaş altı çocuğu için Akbank şubelerinden, ödeme aracı Akbank kredi kartı olmak üzere ek faydanın tanımlandığı Ek1’de belirtilen emeklilik planlarını içeren Bireysel Emeklilik Sözleşmesi (BES) satın alan ve katılımcı ad ve hesabına ödeyen sıfatını taşıyan yasal temsilciler yararlanacaktır.

Ek fayda koşullarının sağlanması durumunda, belirtilen katkı payı ödeme aralıklarına denk gelen ek faydalardan birine hak kazanılacaktır.

Uygulamanın Geçerli Olacağı Süre

Ek fayda koşullarının geçerlilik süresi: 09.08.2021 – 08.10.2021’dir.

Ödeme / Faydalanma Zamanı

Ek fayda gönderim süreleri:

Hak Kazanma Şartlarının Bozulması Durumu ve Sonuçları

Ödeyen Tarafından Bilinmesi Gerekli Görülen Diğer Uygulama Esasları

EK-1
Kampanya kapsamında olan AgeSA BES ürünleri

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AGESA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat
Yukarı