AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.'nin Kuruluşu 1 Kasım 2007

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.'nin Kuruluşu 1 Kasım 2007

GERİ

Genel kurullarımızın kararı ve TC Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nın bağlı olduğu Devlet Bakanlığı makamının onayı ile AK Emeklilik A.Ş.'nin devralmak suretiyle Aviva Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile birleşmesi uygun bulunmuştur. Söz konusu birleşme işlemi ile oluşan yeni şirketin ticaret unvanı 1 Kasım 2007 tarihinden itibaren AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. olarak belirlenmiştir.

Birleşme işlemi sonucunda, Aviva Hayat ve Emeklilik A.Ş. ve AK Emeklilik A.Ş.'de akdedilmiş olan emeklilik ve sigorta sözleşmelerine ait hak ve menfaatler AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de devam edecektir.

Genel merkezi İstanbul'da bulunan AvivaSA; Türkiye sathına yayılmış bölge müdürlükleri ve temsilcilikleri, yaklaşık 2400 çalışanı, 1700'i aşkın Finansal Danışmanı ile geniş bir hizmet ağına sahiptir. Akbank müşterilerine ulaşarak onları bireysel emeklilik ve hayat sigortası ürünleriyle tanıştırmayı sağlayacak olan Banka Direkt Satış; bankasürans kapsamında Akbank şube müşteri temsilcilerinin bireysel emeklilik ürünlerini diğer banka ürünleriyle birlikte banka müşterilerine sunacağı Bankadan Satış; Finansal Danışmanlar aracılığıyla banka dışı ve farklı sosyoekonomik seviyedeki müşterilerimize ulaşmayı hedefleyen Direkt Satış, Acenteler ve Kurumsal Projeler AvivaSA'nın satış gücünü oluşturmaktadır.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 35.779.197 TL'lik ödenmiş sermayesinin yanı sıra arkasındaki Aviva plc. ve Sabancı Topluluğu desteği ile müşterilerine hizmet vermektedir. AvivaSA'nın fonları ise portföy yönetim sektörünün önde gelen ve Sabancı Grubu şirketi olan AK Portföy tarafından yönetilmektedir.

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu'nun 10'uncu maddesi uyarınca, şirketlerimiz ile hayat ve ferdi kaza sigorta sözleşmesi akdetmiş olan kişiler talep etmeleri halinde işbu ilan tarihinden üç ay içerisinde birleşme nedeniyle sözleşmelerini feshedebilme hakkına sahiptirler.

Durum, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu'nun 10'uncu maddesi gereğince tüm sigortalılarımıza duyurulur.

Saygılarımızla,

İletişim Bilgileri

Saray Mahallesi Akçakoca Sokak, No:8 34768 Ümraniye-İstanbul
Tel: 0216 633 33 33
Faks: 0216 634 38 88
musteri@avivasa.com.tr
www.avivasa.com.tr
444 11 11 - Müşteri Memnuniyet Merkezi

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı