Emekliliğe Yatırım Planı

Emekliliğe Yatırım Planı

Aylık 450 TL asgari katkı payıyla, BES planınızı Akbank şubelerinde hemen başlatın.
18 yaş altı katılımcılar için 250 TL’dir.

Daha rahat bir emeklilik için Akbank şubelerine gelerek Emekliliğe Yatırım Planı'nı seçin!

Neden Emekliliğe Yatırım Planı?

AgeSA ve Akbank işbirliğiyle geliştirilen ve Akbank şubelerinde bulabileceğiniz Emekliliğe Yatırım Planı ile geleceğiniz için yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Emekliliğinizi rahat rahat planlamak için Emekliliğe Yatırım Planı doğru seçim!

Emekliliğe Yatırım Planı'nda ne gibi avantajlara sahibim?

  • Emekliliğe Yatırım Planı kapsamında hesabınıza yatırdığınız her 100 TL için 30 TL ek katkı da devlet tarafından yapılacaktır. Devlet katkısı sayesinde daha çok katkı payı ödeyerek daha çok kazanabilirsiniz.
  • Asgari katkı payının altında olmayacak şekilde, katkı payınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
  • Katkı payınızı, dilediğiniz zaman, istediğiniz oranda değiştirebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
  • Fon dağılımlarında yılda 12 kez değişiklik yapabilirsiniz.
  • Başka bir bireysel emeklilik planına kolayca geçebilirsiniz. Emekliliğe Yatırım Planı'nda yılda 4 kez plan değişikliği yapma hakkınız vardır.

Emekliliğe Yatırım Planı'nın özellikleri nelerdir?

Asgari Katkı Payı: Aylık asgari katkı payı 450 TL'dir.
18 yaş altı katılımcılar için 250 TL’dir.

Ödeme Dönemi ve Ödeme Araçları: Katkı payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olmak üzere istediğiniz gibi ödeyebilirsiniz. Düzenli bir ödeme için banka şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kredi kartınız ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Aidatı:Emekliliğe Yatırım Planı'nda giriş aidatınızın tamamı ertelenmiştir. Ertelenmiş giriş aidatı, sözleşmenizden ilk 5 yıl içerisinde çıkmanız durumunda alınır ve sözleşmenizin süresine göre hesaplanır. Sözleşmenin ilk 5 yılında yapılabilecek toplam kesinti tutarı, her yıl için ilgili yılın aylık Asgari Brüt Ücret'inin %8,5'i kadardır. Çıkış sırasında, bu tutardan tahsil edilmiş olan yönetim gider kesintileri çıkarılır ve geri kalan tutar Ertelenmiş Giriş Aidatı olarak tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi: Sözleşmenizin birikimi üzerinden ilk 5 yıl boyunca alınır. Her yıl için Asgari Brüt Asgari Ücret'in %8,5'i kadar tahsil edilir. İlk yıl tutarının tamamı tahsil edilirken ikinci ve beşinci yıllar aralığında aylık olarak tahsil edilir.

Ara Verme Kesintisi:Emeklilik sözleşmesine ara verilmesi durumunda, ara verme süresi boyunca birikimin anapara kısmından Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen azami limite kadar ek yönetim gideri kesintisi bu planda alınmaz.Söz konusu kesinti ara verilen her tam ay için 2 TL'dir ve bu tutar planınızda alınmayacaktır.. Bir yıldan uzun süre ödemeye ara verilmesi durumunda ise bireysel emeklilik hesabına ilişkin olarak Emeklilik Gözetim Merkezi'ne şirketimiz tarafından ödenen sabit giderler birikimlerin anapara kısmından indirilecektir.

Emekliliğe Yatırım Planı, AgeSA Hayat ve Emeklilik'in 157 no'lubireysel emeklilik planıdır.

Emekliliğe Yatırım Planı'na nereden ve nasıl sahip olabilirim?

Emeklilik Yatırım Planı’na, Akbank Mobil’den ve Akbank şubelerinden sahip olabilirsiniz. Güzel bir emeklilik size bekliyor!

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı
Yukarı