Emeklilik Gelir Planı

Emeklilik Gelir Planı

Emeklilikten sonra sistemde kalın, birikimleriniz değerlenmeye devam etsin.

Bireysel Emeklilik birikiminizi emekliliğinizi hak ettiğinizde toplu olarak alabileceğiniz gibi; arzu ederseniz, ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde, maaş süresi veya maaş tutarı beklentinize bağlı düzenli gelir sahibi olabilirsiniz.

Emeklilik Gelir Planı Nedir?

Emeklilik Gelir Planı, diğer tüm BES planlarımızdan farklı özellikler taşımaktadır. Bireysel Emeklilik Planlarımızda yapacağınız birikimler ile Bireysel Emeklilik Sistemi'nden emekli olmaya hak kazandığınızda, plan değişikliği yaparak birikimlerinizi AgeSA Emeklilik Gelir Planı'na geçirebilirsiniz.

Bu sayede sistemin sunduğu vergisiz fon getirisi imkanından yararlanmaya devam ederken, oluşan birikimlerinizi ihtiyacınız ölçüsünde ve ihtiyaç duyduğunuz zaman almak üzere "Programlı Geri Ödeme" seçeneğinde değerlendirebilirsiniz.

*Fon dağılımlarında yılda 12 kez değişiklik yapabilirsiniz.

Programlı Geri Ödeme

Emeklilik Gelir Planı ile sunulan bu seçenek size birikimlerinizi isterseniz "Belirli Süre", isterseniz "Belirli Tutar" alternatifleri ile planlama imkanı sunmaktadır.

  • Belirli Süre: Düzenli gelire ihtiyaç duyacağınız süreyi belirterek bu süre boyunca bu süre boyunca düzenli bir gelir sahibi olabilirsiniz.
  • Belirli Tutar: İhtiyaç duyduğunuz düzenli gelir tutarını belirterek, sahip olduğunuz birikim doğrultusunda düzenli gelir elde edebilirsiniz.

İsterseniz geri ödeme tutarlarınızı sabit tutabilir, isterseniz TÜFE, ÜFE veya birikim getirisine göre bir artış endeksi seçebilirsiniz.

Geri Ödemeler, aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapılabilir ve istediğiniz anda ara ödeme alabilir veya kalan tüm birikiminizi alarak sistemden ayrılabilirsiniz.

*Emeklilik Gelir Planı, AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş.'nin 113 no'lu bireysel emeklilik planıdır.

Emeklilik Gelir Planı'na nereden ve nasıl sahip olabilirim?

Bilgi almak için hemen 444 11 11'i arayabilirsiniz. Güzel bir emeklilik sizi bekliyor.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı