Biriktiren Gelecek Planı

Biriktiren Gelecek Planı

Geleceğiniz için aylık 500 TL asgari katkı payı ödeyin, %30 devlet katkısından yararlanın.

Rahat bir emeklilik için Biriktiren Gelecek Planı ile bugünden biriktirmeye başlayın! BES'te yeni döneme Biriktiren Gelecek Planı ile adım atın, %30 devlet katkısıyla birlikte, özel fon çeşitliliği avantajından yararlanın!

Neden Biriktiren Gelecek Planı?

Biriktiren Gelecek Planı'nın geniş fon yelpazesi sayesinde birikimlerinizi beklentilerinize göre istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Geleceğiniz için yatırım yaparken fon çeşitliğinden yararlanmak istiyorsanız Biriktiren Gelecek Planı tam size göre!

Biriktiren Gelecek Planı'nda ne gibi avantajlara sahibim?

  • Biriktiren Gelecek Planı kapsamında hesabınıza yatırdığınız her 100 TL için 30 TL ek katkı da devlet tarafından yapılacaktır. Devlet katkısı sayesinde daha çok katkı payı ödeyerek daha çok kazanabilirsiniz.
  • Asgari katkı payının altında olmayacak şekilde, katkı payınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
  • Katkı payınızı, dilediğiniz zaman, istediğiniz oranda değiştirebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
  • Fon dağılımlarında yılda 12 kez değişiklik yapabilirsiniz.
  • Başka bir BES planına kolayca geçebilirsiniz. Biriktiren Gelecek Planı'nda yılda 4 kez plan değişikliği yapma hakkınız vardır.

Biriktiren Gelecek Planı'nın özellikleri nelerdir?

Asgari Katkı Payı: Aylık asgari katkı payı 500 TL’dir.
18 yaş altı katılımcılar için 500 TL’dir.

Ödeme Dönemi ve Ödeme Araçları: Katkı payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olmak üzere istediğiniz gibi ödeyebilirsiniz. Düzenli bir ödeme için banka şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kredi kartınız ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Aidatı: Biriktiren Gelecek Planı'nda giriş aidatınızın tamamı ertelenmiştir. Ertelenmiş giriş aidatı, sözleşmenizden ilk 5 yıl içerisinde çıkmanız durumunda alınır ve sözleşmenizin süresine göre hesaplanır. Sözleşmenin ilk 5 yılında yapılabilecek toplam kesinti tutarı, her yıl için ilgili yılın aylık Asgari Brüt Ücret'inin %8,5'i kadardır. Çıkış sırasında, bu tutardan tahsil edilmiş olan yönetim gider kesintileri çıkarılır ve geri kalan tutar Ertelenmiş Giriş Aidatı olarak tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi:Bireysel Emeklilik sözleşmenizin birikimi üzerinden ilk 5 yıl boyunca alınır. Her yıl için Asgari Brüt Asgari Ücret'in %8,5'i kadar aylık olarak tahsil edilir.

Ara Verme Kesintisi:Bireysel Emeklilik sözleşmesine ara verilmesi durumunda, ara verme süresi boyunca birikimin anapara kısmından Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen azami limite kadar ek yönetim gideri kesintisi bu planda alınmaz.Söz konusu kesinti ara verilen her tam ay için 2 TL'dir ve bu tutar planınızda alınmayacaktır.. Bir yıldan uzun süre ödemeye ara verilmesi durumunda ise bireysel emeklilik hesabına ilişkin olarak Emeklilik Gözetim Merkezi'ne şirketimiz tarafından ödenen sabit giderler birikimlerin anapara kısmından indirilecektir.

Biriktiren Gelecek Planı, AgeSA Hayat ve Emeklilik'in 158 no'lu bireysel emeklilik planıdır.

Biriktiren Gelecek Planı'na nereden ve nasıl sahip olabilirim?

Biriktiren Gelecek Planı'na başvuruda bulunmak için size en yakın AgeSA Satış Ofisi'ni ziyaret edebilir, sizinle iletişime geçmemiz için Bireysel Emeklilik Başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. 

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı