Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi Kaza Sigortası beklenmedik durumlara karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alır, teminat ve ödenen tazminat tutarlarıyla zor günlerde yanınızda olur.

Hepimizin bildiği o söz gibi: Kaza geliyorum demez. Ama kötü senaryolara karşı önlemlerimizi almak da mümkündür. Sürekli endişe etmek yerine, bugün atacağınız kolay bir adım sayesinde ferdi kaza sigortası poliçeniz, kaza sonrası yaşanan vefat, maluliyet ve tedavi masrafları gibi durumlarda ödediği tazminat ile size ve sevdiklerinize finansal destek sağlar, aklınız kazalarda kalmaz.

Ferdi kaza sigortası neleri kapsar, tazminat ve teminatlar nelerdir?

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren, poliçe süreci boyunca ani, harici ve sigortalının iradesi dışında gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının vefat etmesi riskine karşı verilen teminattır.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Ek Teminatı

Sigorta süreci içinde ani, harici ve sigortalının iradesi dışında gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde sebebiyet verdiği daimi maluliyet riskine karşı verilen teminattır*.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren, poliçe süresi boyunca ani, harici ve sigortalının iradesi dışında gerçekleşen bir kaza sonucu, kaza gününden itibaren bir sene zarfında oluşacak doktor ücreti ile ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masraflarını (nakil ücretleri hariç) karşılayan teminattır*.

Vergi Avantajı

Ferdi Kaza Sigortası için ödediğiniz primleri belirtilen oranda gelir vergisi matrahından düşerek, %15'e varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Vergi avantajıyla ilgili daha detaylı bilgi için Hayat Sigortası Vergi Avantajı sayfamızı incelebilirsiniz.

AgeSA Ferdi Kaza Sigortası Ek Faydaları

Kendine İyi Bak Ferdi Kaza Sigortası, Akbank Ferdi Kaza Sigortası, Avantaj Plus Ferdi Kaza Sigortası müşterilerimiz, sahip oldukları paket kapsamına göre Avantajlı Sağlık Paketi, Çocuk Paketi, Konut Paketi ve Check-up ek faydalarından ücretsiz yararlanır.

“Avantajlı Sağlık Paketi” Ek Fayda Kapsamı

Diş Planı: Anlaşmalı klinik ve hekimlerde diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği (alt ve üst çene), tek diş periapikal röntgen filmi ve lokal anestezi yıllık bir defaya mahsus ücretsizdir. Ayrıca tüm dental hizmetler Türk Diş Hekimleri Birliği cari yıl taban fiyat tarifesinden sağlar.

Sağlık Planı: Anlaşmalı yaklaşık 600 adet klinik ve hastanede tüm hizmetlerde %5 - %40 arası indirim sağlar.

Göz-Kulak Planı: Anlaşmalı doktor, klinik ve hastanelerde tüm hizmetlerde yaklaşık 500 noktada %5 - %40 arasında indirim sağlar.

Eczane Planı: Anlaşmalı yaklaşık 1.000 adet eczanede ilaçta ve dermokozmetikte %2 - %20; 80 adet optik merkezinde %25 - %45 arası indirim sağlar.

“Ev Bakım Paketi” Ek Fayda Kapsamı

Kombi Bakımı & Klima Bakımı & Halı Yıkama Hizmetleri

Kombi Bakım
Kombi Bakım hizmeti ücretsiz olarak yılda 1 (bir) kez ve yalnızca sigortalının ikamet adresinde yer alan 1 (bir) adet kombi için geçerlidir. Kombi Bakım hizmeti; konut tipi yoğuşmalı-yoğuşmasız cihazlar için geçerlidir. Sigortalının adresinde birden fazla kombi olması durumunda, bir kombi için ücretsiz bakım hizmeti verilir, diğer kombi için de bakım hizmetinin talep edilmesi durumunda hizmet indirimli olarak sağlanır.

Kombi Bakım Paketi kapsamı:
● Arıza tespiti
● Kapak sökülerek cihazda biriken tozların temizliği
● Fan kontrolü
● Eşanjör kontrolü
● Elektrik kaçağı kontrolü
Klima Bakım
Klima Bakım hizmeti ücretsiz olarak yılda 1 (bir) kez ve yalnızca sigortalının ikamet adresinde yer alan 1 (bir) adet klima için geçerlidir. Klima Bakım hizmeti; mobil, duvar tipi, salon tipi klimalar için geçerlidir. Sigortalının adresinde birden fazla klima olması durumunda, bir klima için ücretsiz bakım hizmeti verilir, diğer klima için de bakım hizmetinin talep edilmesi durumunda, hizmet indirimli olarak sağlanır.

Klima Bakım Paketi kapsamı:
● Arıza tespiti
● Elektrik kaçağı kontrolü
● Gaz basıncı ölçümü
● İç ünite filtre temizliği
● İç ve dış ünite plastik kasa temizliği
Kombi ve Klima Bakım - İstisnalar:
● Çalışmayan, kırık, demonte, arızalı ya da fiziki koşulları uygun olmayan cihazlara bakım hizmeti verilmez.
● Bakım işlemi sırasında, servis yetkilisinin arıza tespiti söz konusu olursa, arızanın büyümemesi vb. sebeplerden bakım işlemine devam edilmez.
● Sigortalının onaylaması durumunda, servis yetkilisi; indirimli fiyatlar üzerinden arızanın tamirini gerçekleştirdikten sonra bakım hizmetini sağlar.
● Sigortalının arızanın tamirini farklı bir servise yaptırmak istemesi durumunda, servis yetkilisi bakım işlemini yapmadan sigortalının adresinden ayrılır. Bu durumda, Sigortalının bakım hizmetinden farklı bir tarihte ve arıza giderildikten sonra faydalanma hakkı saklıdır.
● 10 yaş ve üzeri cihazlara bakım hizmeti verilemez.

  Kombi ve Klima Bakım - Ek Bilgiler:
Kombi ve Klima Bakım hizmeti; yalnızca sigortalının ikamet ettiği adreste sağlanır. Sigortalının farklı bir adreste bu hizmetlerden faydalanmak istemesi durumunda, diğer adres için indirimli olarak hizmet organize edilecektir.
Randevu talebi sırasında, cihazın mevcut bir arızanın olup olmadığı, markası, kullanım süresi, üretici firma garantisi altında olup-olmadığı vb. sorular AgeSA Hizmet Hattı yetkilileri tarafından sorulur.
Bakım sırasında ek bir işlem ihtiyacı duyulması halinde, sigortalının onayına istinaden, servis yetkilisi %30'a varan indirimli fiyatlar üzerinden hizmet sağlar.
Kombi ve Klima Bakım hizmeti cihazın kapak ünitesi açılarak yapılır. Bu sebeple, garanti kapsamındaki cihazlarda, cihazın üretici firma garantisi kapsam dışı kaldığından bakım hizmeti önerilmemektedir. Sigortalının bu bilgiye rağmen bakım hizmetinden yararlanmak istemesi durumunda, yazılı muvafakatname vermesi durumunda hizmet sağlanır.
Olağan koşullar altında, gelen hizmet talepleri en geç 10 (on) iş günü içerisinde karşılanmaktadır. Olağan dışı durumlar, dönemsel yoğunluk vb. sebeplerden, belirtilen hizmet süresi değişkenlik gösterebilir.

Halı Yıkama:
● Ücretsiz yıkama hizmeti, makine halıları için geçerlidir.
● Sigortalı yılda 1 kez 6 metrekareye kadar olan halılar için ücretsiz yıkama hizmeti alma hakkına sahiptir. 6 metrekare üzerindeki halılar için %5-%30 arasında indirim sağlanmaktadır.
● Ücretsiz ve indirimli halı yıkama hizmeti sigortalının ikamet ettiği adreste bulunan halılar için geçerlidir.
● Randevu talebi sırasında, halının cinsi ve metrekaresi AgeSA Hizmet Hattı yetkilileri tarafından sorulacaktır.
● Gelen hizmet talepleri en geç 10 iş günü içerisinde karşılanmaktadır.

Kombi Bakımı, Klima Bakımı ve Halı Yıkama ile ilgili bilgi ve randevu almak için 0850 252 02 31 numaralı AgeSA Hizmet Hattı'nı arayabilirsiniz.

“Check-up” Ek Fayda Kapsamı

Doktor Değerlendirme: Hekim tarafından sonuçların değerlendirilmesi
Akciğer Grafisi Tek Yönlü: Akciğer, kalp ve komşu organ hastalıkları tarama testi
EKG: Koroner damar hastalıkları ile kalp ritim bozukluklarını tespit etme ve izleme testi
Tam Kan Sayımı (18 Parametre): Kan hastalıkları ile diğer doku ve organ hastalıklarını araştırma ve izleme testi
Tam İdrar Testi: Böbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi
Sedimantasyon: Enfeksiyon hastalıkları ve romatizmal hastalıklar başta olmak üzere non-spesifik tanı testi
Açlık Kan Şekeri: Şeker hastalığı tanı testi
Total Kolesterol: Koroner damar hastalıklarının risk değerlendirme testi

* Teminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları çerçevesinde poliçe üzerinde yazılı Teminat Tutarı kadardır.

“Çocuk Paketi” Ek Fayda Kapsamı

Çocuk Sağlığı Danışmanlığı: Çocuk sağlığı ile ilgili merak ettiğiniz konularda, telefonda doktor danışmanlık hizmetinden yararlanın.

*Çocuk Sağlığı Danışmanlığı hizmeti kapsamında ilaç önerilmez, reçete düzenlenmez, varsa mevcut ilaç veya reçeteler ile ilgili yorum yapılmaz. Verilen danışmanlık hizmeti muayene, teşhis ve tedavi mahiyetinde olmamakta, yalnızca fikir edinilmesi ve müşteriyi doğru yönlendirme amaçlı bilgilendirme hizmeti şeklindedir. Danışmanlık hizmeti tıbbi konsültasyon yerine geçmez. Tıbbi aciliyet durumunda danışma hizmeti acil durumla ilgili öğütlerin verilmesinden ve acil tıbbi servislere doğru yönlendirmeden ibaret olacaktır.

Çocuk Sağlığı Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayın.

Pedagog / Psikolog Danışmanlığı: Anlaşmalı pedagog ve psikologlarda tanışma seansından ücretsiz yararlanın. Seanslara devam etmeniz durumunda %30'a varan indirimden faydalanın.

  • Sınav korkusu, konsantrasyon eksikliği,
  • Dikkat dağınıklığı, özgüven eksikliği
  • Okulda başarısızlık gibi sorunların aşılması
  • Diğer tüm psikoloji alanına giren konular (Boşanma süreci, kardeş kıskançlığının önüne geçebilme duygusal ve davranışsal sorunlar, ağlama nöbetleri, uyku problemleri/ uyku alışkanlığı, parmak emme, yalan söyleme, tikler – takıntılar vb.)

kapsam dahilindedir.

Pedagog / Psikolog Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayın.

Eğitim Koçluğu: Üniversiteye kadar tüm yaş gruplarına telefonda verilen eğitim koçluğundan yararlanın. Çocuğunuzu gönderebileceğiniz okul alternatifleri konusunda bilgi alın.

Eğitim Koçluğu hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayın.

Kariyer Koçluğu: Lise ve Üniversite sınavına hazırlanan çocuğunuz için ücretsiz kariyer koçluğu tanışma seansı* alın.

* Diğer seanslar %15 indirimlidir ve bu hizmet 5 seanslık paketler üzerinden verilmektedir. Yüz yüze talep edilmesi durumunda yalnız İstanbul ilinde sağlanmaktadır. Telefonla alınacak Kariyer Koçluğu hizmeti tek seans olup, tüm Türkiye kapsam dahilindedir.

Hizmet kapsamında aşağıdaki konularla ilgili destek alınabilir:

  • Tercih danışmanlığı
  • CV doldurma desteği
  • İş görüşmelerine nasıl hazırlanılmalı, kıyafet tercihi nasıl olmalı?
  • Öğrencinin eğiliminin belirlenerek, ilgi alanı ve yeteneklerine göre seçim yapabilmesi
  • Sınava hazırlık taktikleri

Kariyer Koçluğu hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

İndirimli Sosyal Aktivite, Yurt Dışı Eğitim: Sanat, spor, yaz-kış okulları ve atölyelerde %30’a varan indirimlerden faydalanın.

İndirimli Sosyal Aktivite, Yurt Dışı Eğitim hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayın.

İndirimli Etüd Merkezleri, Dil Kursları, Kırtasiye, Yayınevi, Yaz-Kış kampları:Anlaşmalı kurumlarda %30’a varan indirimlerden faydalanın.

İndirimli Etüd Merkezleri, Dil Kursları, Kırtasiye, Yayınevi, Yaz-Kış kampları hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayın.

Ek faydalar ile ilgili bilgi ve randevu almak için 0850 252 02 31 numaralı AgeSA Çocuk Paketi Ek Fayda Hattı'nı arayabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortasına Nasıl Sahip Olabilirim?

Bilgi almak için hemen 444 11 11’i arayabilir ya da iletişim formumuzu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı