Biriktiren VIP Planı

Biriktiren VIP Planı

100.000 TL başlangıç katkı payı yatırın, Giriş Aidatı ve Yönetim Gider Kesintisi ödemeyin.

Emeklilik planınızı başlangıç katkı payı ile başlatın, Yönetim Gideri Kesintisi olmadan, avantajlı bir planla kazanan siz olun.

Neden Biriktiren VIP Planı?

Bireysel Emeklilik Sistemine başlangıç katkı payı ödeyerek adım atan, hedefledikleri birikime hızlıca ulaşmak isteyen herkes, avantajlı bir plan olan Biriktiren VIP planı'na sahip olabilir.Emeklilik döneminde rahatlığın tadını çıkarmak isteyenler, Biriktiren VIP planı tam size göre!

Biriktiren VIP Planı'nda ne gibi avantajlara sahibim?

  • Biriktiren VIP Planı kapsamında hesabınıza yatırdığınız her 100 TL için 30 TL ek katkı da devlet tarafından yapılacaktır. Devlet katkısı sayesinde daha çok katkı payı ödeyerek daha çok kazanabilirsiniz.(Sahip olduğunuz tüm sözleşmeler için toplam yıllık devlet katkısı miktarı, yıllık brüt asgari ücretin %30'unu geçemez.)
  • Asgari katkı payının altında olmayacak şekilde, katkı payınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
  • Katkı payınızı, dilediğiniz zaman, istediğiniz oranda değiştirebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
  • Fon dağılımlarında yılda 12 kez değişiklik yapabilirsiniz.
  • Başka bir BES planına kolayca geçebilirsiniz. Biriktiren VIP Planı'nda yılda 4 kez plan değişikliği yapma hakkınız vardır.

Biriktiren VIP Planı'nın özellikleri nelerdir?

Asgari Katkı Payı: Aylık asgari katkı payı 1.250 TL'dir.

Başlangıç Katkı Payı: Biriktiren VIP Plan'ın avantajlarından yararlanabilmek için 100.000 TL başlangıç katkı payı ödemeniz gerekmektedir.

Ödeme Dönemi ve Ödeme Araçları: Katkı payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olmak üzere istediğiniz gibi ödeyebilirsiniz. Düzenli bir ödeme için banka şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kredi kartınız ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Aidatı:Biriktiren VIP Planı'nda giriş aidatınızın tamamı ertelenmiştir. Ertelenmiş giriş aidatı, sözleşmenizden ilk 5 yıl içerisinde çıkmanız durumunda alınır ve sözleşmenizin süresine göre hesaplanır. Sözleşmenin ilk 5 yılında yapılabilecek toplam kesinti tutarı, her yıl için ilgili yılın aylık Asgari Brüt Ücret'inin %8,5'i kadardır. Çıkış sırasında, bu tutardan tahsil edilmiş olan yönetim gider kesintileri çıkarılır ve geri kalan tutar Ertelenmiş Giriş Aidatı olarak tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi: Biriktiren VIP Planında yönetim gideri kesintisi yoktur.

Ara Verme Kesintisi: Emeklilik sözleşmesine ara verilmesi durumunda, ara verme süresi boyunca birikimin anapara kısmından Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen azami limite kadar ek yönetim gideri kesintisi bu planda alınmaz.Söz konusu kesinti ara verilen her tam ay için 2 TL'dir ve bu tutar planınızda alınmayacaktır.. Bir yıldan uzun süre ödemeye ara verilmesi durumunda ise bireysel emeklilik hesabına ilişkin olarak Emeklilik Gözetim Merkezi'ne şirketimiz tarafından ödenen sabit giderler birikimlerin anapara kısmından indirilecektir.

Biriktiren VIP Planı, AgeSA Hayat ve Emeklilik'in 159 no'lu bireysel emeklilik planıdır.

Biriktiren VIP Plan'ına nereden ve nasıl sahip olabilirim?

Biriktiren VIP Planı'na başvuruda bulunmak için size en yakın AgeSA Satış Ofisi'ni ziyaret edebilir, sizinle iletişime geçmemiz için Bireysel Emeklilik Başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı