Akbank Ferdi Kaza Sigortası

Akbank Ferdi Kaza Sigortası

Akbank Ferdi Kaza Sigortası ile kaza sonucu vefat, maluliyet ve tedavi masrafları teminatlarının yanı sıra Avantajlı Sağlık Paketi, Check Up, Ev Bakımı Paketi ve Çocuk Paketi avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Neden Akbank Ferdi Kaza Sigortası?

Hayat bildiği gibi gelirken çekinceler ve endişeler nedeniyle onu doya doya yaşamamak olmaz. Amatör futbol, basketbol, dalış ya da dağcılık... Kendinizi adrenalin dolu sporlarla ilgilenmekten geri bırakmayın, sigortanız sayesinde bu sporları yaparken oluşabilecek kazalara karşı bile güvende kalın. Akbank Ferdi Kaza Sigortası ile hayatı; kazaya bağlı vefat, maluliyet ve tedavi masrafları endişelerinden uzak, hakkını vererek yaşayın.

Akbank Ferdi Kaza Sigortası
Kimler Yararlanabilir?
18-70 yaşları arasındaki tüm Akbank müşterileri 
Akbank Ferdi Kaza Sigortası
Poliçe Süresi
1 yıl. Otomatik olarak yenilenmektedir. 

Kapsanan teminatlar neler?

Akbank Ferdi Kaza Sigortası, farklı paketlerde üç ayrı teminat sunar ve teminat tutarları tercih edilen pakete göre değişkenlik gösterir.

 • Kaza Sonucu Vefat Teminatı
 • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet Teminatı
 • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı
Paket Kazaen Vefat Teminatı Kazaen Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet Teminatı Kaza Sonucu Tedavi Masrafları
1.Paket 100.000 TL 100.000 TL 5.000 TL
2.Paket 200.000 TL 200.000 TL 10.000 TL
3.Paket 300.000 TL 300.000 TL 15.000 TL
4.Paket 400.000 TL 400.000 TL 20.000 TL
Akbank Ferdi Kaza Sigortası
Para Birimi
Akbank Ferdi Kaza Sigortası para birimi Türk Lirasıdır.  
Akbank Ferdi Kaza Sigortası
Prim Tutarı
Tercih edilen pakete göre belirlenmektedir.  

Vergi avantajı bulunuyor mu?

Evet. Ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz.

Vergi avantajıyla ilgili detaylı bilgi almak için Hayat Sigortası Vergi Avantajı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ek Faydalar Nelerdir?

Akbank Ferdi Kaza Sigortası poliçe sahipleri, temel teminatlarının yanı sıra poliçe süreleri boyunca tercih ettikleri paketler doğrultusunda ek faydalardan ücretsiz yararlanır.

1.ve 2.Paket sahibi müşteriler: Avantajlı Sağlık Paketi ve Check-up

3. Paket sahibi müşteriler: Avantajlı Sağlık Paketi, Check-up ve Ev Bakım Paketi

4. Paket sahibi müşteriler: Avantajlı Sağlık Paketi, Check Up, Ev Bakım Paketi ve Çocuk Paketi


“Avantajlı Sağlık Paketi” Ek Fayda Kapsamı
Diş Planı: Anlaşmalı klinik ve hekimlerde diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği (alt ve üst çene), tek diş periapikal röntgen filmi ve lokal anestezi yıllık bir defaya mahsus ücretsizdir. Ayrıca tüm dental hizmetler Türk Diş Hekimleri Birliği cari yıl taban fiyat tarifesinden sağlar.
Sağlık Planı: Anlaşmalı yaklaşık 600 adet klinik ve hastanede tüm hizmetlerde %5 - %40 arası indirim sağlar.
Göz-Kulak Planı: Anlaşmalı hekim, klinik ve hastanelerde tüm hizmetlerde yaklaşık 500 noktada %5 - %40 arasında indirim sağlar.
Eczane Planı: Anlaşmalı yaklaşık 1.000 adet eczanede, ilaçta ve dermokozmetik ürünlerinde %2 - %20; 80 adet optik merkezinde %25 - %45 arası indirim sağlar.
 

“Check Up” Ek Fayda Kapsamı
Doktor Değerlendirme: Hekim tarafından sonuçların değerlendirilmesi
Akciğer Grafisi Tek Yönlü: Akciğer, kalp ve komşu organ hastalıkları tarama testi
EKG: Koroner damar hastalıkları ile kalp ritim bozukluklarını tespit etme ve izleme testi
Tam Kan Sayımı (18 Parametre): Kan hastalıkları ile diğer doku ve organ hastalıklarını araştırma ve izleme testi
Tam İdrar Testi: Böbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi
Sedimantasyon: Enfeksiyon hastalıkları ve romatizmal hastalıklar başta olmak üzere non-spesifik tanı testi
Açlık Kan Şekeri: Şeker hastalığı tanı testi
Total Kolesterol: Koroner damar hastalıklarının risk değerlendirme testi
Avantajlı Sağlık Paketi ve Check-up ek faydası ile ilgili bilgi ve randevu almak için 0 212 978 14 65 numaralı AgeSA Avantajlı Sağlık Hizmetleri Hattı'nı arayabilirsiniz.  

“Ev Bakım Paketi” Kapsamı Nedir?

Kombi Bakımı & Klima Bakımı & Halı Yıkama Hizmetleri


Kombi Bakım:
Kombi Bakım hizmeti ücretsiz olarak yılda 1 (bir) kez ve yalnızca sigortalının ikamet adresinde yer alan 1 (bir) adet kombi için geçerlidir. Kombi Bakım hizmeti; konut tipi yoğuşmalı-yoğuşmasız cihazlar için geçerlidir. Sigortalının adresinde birden fazla kombi olması durumunda, bir kombi için ücretsiz bakım hizmeti verilir, diğer kombi için de bakım hizmetinin talep edilmesi durumunda hizmet indirimli olarak sağlanır.
Kombi Bakım Paketi kapsamı:
● Arıza tespiti
● Kapak sökülerek cihazda biriken tozların temizliği
● Fan kontrolü
● Eşanjör kontrolü
● Elektrik kaçağı kontrolü
 

Klima Bakım:
Klima Bakım hizmeti ücretsiz olarak yılda 1 (bir) kez ve yalnızca sigortalının ikamet adresinde yer alan 1 (bir) adet klima için geçerlidir. Klima Bakım hizmeti; mobil, duvar tipi, salon tipi klimalar için geçerlidir. Sigortalının adresinde birden fazla klima olması durumunda, bir klima için ücretsiz bakım hizmeti verilir, diğer klima için de bakım hizmetinin talep edilmesi durumunda, hizmet indirimli olarak sağlanır.
Klima Bakım Paketi kapsamı:
● Arıza tespiti
● Elektrik kaçağı kontrolü
● Gaz basıncı ölçümü
● İç ünite filtre temizliği
● İç ve dış ünite plastik kasa temizliği
 

Kombi ve Klima Bakım - İstisnalar:

 • Çalışmayan, kırık, demonte, arızalı ya da fiziki koşulları uygun olmayan cihazlara bakım hizmeti verilmez.
 • Bakım işlemi sırasında, servis yetkilisinin arıza tespiti söz konusu olursa, arızanın büyümemesi vb. sebeplerden bakım işlemine devam edilmez.
 • Sigortalının onaylaması durumunda, servis yetkilisi; indirimli fiyatlar üzerinden arızanın tamirini gerçekleştirdikten sonra bakım hizmetini sağlar.
 • Sigortalının arızanın tamirini farklı bir servise yaptırmak istemesi durumunda, servis yetkilisi bakım işlemini yapmadan sigortalının adresinden ayrılır. Bu durumda, Sigortalının bakım hizmetinden farklı bir tarihte ve arıza giderildikten sonra faydalanma hakkı saklıdır.
 • 10 yaş ve üzeri cihazlara bakım hizmeti verilemez.

Kombi ve Klima Bakım - Ek Bilgiler:

Kombi ve Klima Bakım hizmeti; yalnızca sigortalının ikamet ettiği adreste sağlanır. Sigortalının farklı bir adreste bu hizmetlerden faydalanmak istemesi durumunda, diğer adres için indirimli olarak hizmet organize edilecektir.

Randevu talebi sırasında, cihazın mevcut bir arızanın olup olmadığı, markası, kullanım süresi, üretici firma garantisi altında olup-olmadığı vb. sorular AgeSA Hizmet Hattı yetkilileri tarafından sorulur.

Bakım sırasında ek bir işlem ihtiyacı duyulması halinde, sigortalının onayına istinaden, servis yetkilisi %30'a varan indirimli fiyatlar üzerinden hizmet sağlar.

Kombi ve Klima Bakım hizmeti cihazın kapak ünitesi açılarak yapılır. Bu sebeple, garanti kapsamındaki cihazlarda, cihazın üretici firma garantisi kapsam dışı kaldığından bakım hizmeti önerilmemektedir. Sigortalının bu bilgiye rağmen bakım hizmetinden yararlanmak istemesi durumunda, yazılı muvafakatname vermesi durumunda hizmet sağlanır.

Olağan koşullar altında, gelen hizmet talepleri en geç 10 (on) iş günü içerisinde karşılanmaktadır. Olağan dışı durumlar, dönemsel yoğunluk vb. sebeplerden, belirtilen hizmet süresi değişkenlik gösterebilir.

Halı Yıkama:

 • Ücretsiz yıkama hizmeti, makine halıları için geçerlidir.
 • Sigortalı yılda 1 kez 6 metrekareye kadar olan halılar için ücretsiz yıkama hizmeti alma hakkına sahiptir. 6 metrekare üzerindeki halılar için %5-%30 arasında indirim sağlanmaktadır.
 • Ücretsiz ve indirimli halı yıkama hizmeti sigortalının ikamet ettiği adreste bulunan halılar için geçerlidir.
 • Randevu talebi sırasında, halının cinsi ve metrekaresi AgeSA Hizmet Hattı yetkilileri tarafından sorulacaktır.
 • Gelen hizmet talepleri en geç 10 iş günü içerisinde karşılanmaktadır.

Kombi Bakımı, Klima Bakımı ve Halı Yıkama ile ilgili bilgi ve randevu almak için 0850 252 02 31 numaralı AgeSA Hizmet Hattı'nı arayabilirsiniz.

Çocuk Paketi Kapsamı Nedir?

Çocuk Sağlığı Danışmanlığı

Ebeveynler, çocuk sağlığı ile ilgili merak ettikleri konularda, telefonda doktor danışmanlık hizmetinden yararlanabilirler.*

*Çocuk Sağlığı Danışmalığı hizmeti kapsamında ilaç önerilmez, reçete düzenlenmez, varsa mevcut ilaç veya reçeteler ile ilgili yorum yapılmaz. Verilen danışmanlık hizmeti muayene, teşhis ve tedavi mahiyetinde olmamakta; yalnızca fikir edinilmesi ve müşteriyi doğru yönlendirme amaçlı bilgilendirme hizmeti şeklindedir. Danışmanlık hizmeti tıbbi konsültasyon yerine geçmez. Tıbbi aciliyet durumunda danışma hizmeti acil durumla ilgili öğütlerin verilmesinden ve acil tıbbi servislere yönlendirmeden ibaret olacaktır.

Çocuk Sağlığı Danışmalığı hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

Pedagog / Psikolog Danışmanlığı

Anlaşmalı Pedagog ve Psikologlarda tanışma seansı ücretsiz olarak sağlanır. Seanslara devam edilmek istenmesi durumunda %30'a varan indirim avantajından yararlanılabilir.

 • Sınav korkusu, konsantrasyon eksikliği,
 • Dikkat dağınıklığı, özgüven eksikliği
 • Okulda başarısızlık gibi sorunların aşılması
 • Diğer tüm psikoloji alanına giren konular (Boşanma süreci, kardeş kıskançlığının önüne geçebilme duygusal ve davranışsal sorunlar, ağlama nöbetleri, uyku problemleri/ uyku alışkanlığı, parmak emme, yalan söyleme, tikler – takıntılar vb.) danışmanlık kapsamı dâhilindedir.

Pedagog / Psikolog Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

Eğitim Koçluğu

Telefonda verilen eğitim koçluğu kapsamında, müşterinin bütçesi dâhilinde çocuğunu gönderebileceği özel okul alternatifleri konusunda detaylı bilgilendirme yapılır. Üniversiteye kadar tüm yaş gruplarını kapsamaktadır.

Eğitim Koçluğu hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

Kariyer Koçluğu

7-12. sınıf, üniversite sınavına hazırlanan mezun öğrenciler ve üniversite için kariyer koçluğu tanışma seansı ücretsiz, diğer seanslar %15 indirimli olarak sunulmaktadır. Bu hizmet, 5 seanslık paketler üzerinden verilmektedir. Yüz yüze talep edilmesi durumunda yalnız İstanbul ilinde sağlanmaktadır. Telefonla alınacak Kariyer Koçluğu hizmeti, tek seans olup tüm Türkiye kapsam dahilindedir.

Hizmet kapsamında aşağıdaki konularla ilgili destek alınabilir:

 • Tercih danışmanlığı
 • CV doldurma desteği
 • İş görüşmelerine nasıl hazırlanılmalı, kıyafet tercihi nasıl olmalı?
 • Öğrencinin eğiliminin belirlenerek, ilgi alanı ve yeteneklerine göre seçim yapabilmesi
 • Sınava hazırlık taktikleri

Kariyer Koçluğu hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

İndirimli Sosyal Aktivite, Yurt Dışı Eğitim

Sanat, spor, yurt dışı yaz-kış okulları, atölyeler vb. aktivitelerde %30’a varan indirim sağlanmaktadır.

İndirimli Sosyal Aktivite, Yurt Dışı Eğitim hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

İndirimli Etüd Merkezleri, Dil Kursları, Kırtasiye, Yayınevi, Yaz-Kış kampları

Anlaşmalı kurumlarda %30’a varan indirim sağlanmaktadır.

İndirimli Etüd Merkezleri, Dil Kursları, Kırtasiye, Yayınevi, Yaz-Kış kampları hizmetlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

Ek faydalar ile ilgili bilgi ve randevu almak için 0850 252 02 31 numaralı AgeSA Çocuk Paketi Ek Fayda Hattı'nı arayabilirsiniz.

*Belirtilen geri ödeme ve prim iadesi, "yaşam teminatı tazminatı" tazminat ödemesidir.

**AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. sağladığı "İndirim ve Avantajlar"ın kapsamını değiştirme veya tümüyle sonlandırma hakkına sahiptir. "İndirim ve Avantajlar” kapsamının değiştirilmesi veya tümüyle sonlandırılması durumunda, AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş.'nin belirleyeceği iletişim kanalı ile müşterilere bilgilendirme yapılacaktır.

***Çocuk Sağlığı Danışmalığı hizmeti kapsamında ilaç önerilmez, reçete düzenlenmez, varsa mevcut ilaç veya reçeteler ile ilgili yorum yapılmaz. Verilen danışmanlık hizmeti muayene, teşhis ve tedavi mahiyetinde olmamakta, yalnızca fikir edinilmesi ve müşteriyi doğru yönlendirme amaçlı bilgilendirme hizmeti şeklindedir. Danışmanlık hizmeti tıbbi konsültasyon yerine geçmez. Tıbbi aciliyet durumunda danışma hizmeti acil durumla ilgili öğütlerin verilmesinden ve acil tıbbi servislere doğru yönlendirmeden ibaret olacaktır.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı