Bireysel Emeklilik Sistemi Devlet Katkısı
arrows-acc

Bireysel Emeklilik Sistemi Devlet Katkısı

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde birikimleriniz, devlet katkısıyla ilk andan kazandırmaya başlar. Katkı payınızın %25’i oranında alacağınız devlet katkısı, size yatırdığınız her 100 TL için ek 25 TL kazandırır. Düzenli ya da toplu olarak yatırdığınız tüm katkı paylarının dörtte biri oranındaki devlet katkısıyla birikimleriniz sürekli artmaya devam eder.

Daha fazla katkı payı ödeyerek maksimum devlet katkısı elde edebilir, 2021 yılı için belirlenen 10.732,50 TL* üst limite ulaşan miktarda destek alabilirsiniz. Üstelik ödediğiniz tüm katkı payları ve aldığınız tüm devlet katkıları emeklilik yatırım fonları ile değerlendirilerek hayal ettiğiniz emeklilik için daha da fazla birikim yapabilmenizi sağlar.

Bireysel emeklilik devlet katkısı hakkında örnek hesaplamalara hızlı bir bakış atmaya ne dersiniz?

  Örnek Hesaplama 1 Örnek Hesaplama 2 Örnek Hesaplama 3 Örnek Hesaplama 4
Aylık Katkı Payı 300 TL 500 TL 1000 TL 3.577,50 TL
Yıllık Toplam Katkı Payı 3.600 TL 6.000 TL 12.000 TL 42.930 TL
Aylık Devlet Katkısı 75 TL 125 TL 250 TL 894,37 TL
Yıllık Toplam Devlet Katkısı** 900 TL 1.500 TL 3.000 TL 10.732,50 TL
Yıllık Toplam Birikim** 4.500 TL 7.500 TL 15.000 TL 53.662,50 TL

Otomatik Katılım Sözleşmelerinde Devlet Katkısı

İşvereniniz tarafından Otomatik Katılım'a dahil edildiyseniz, size güzel bir haberimiz daha var! Otomatik Katılım sözleşmeleri için devlet katkısı üst sınırı, bireysel emeklilik sözleşmelerinin devlet katkısı limitinden ayrı hesaplanır. Böylelikle, hem Otomatik Katılım sözleşmesine hem de Bireysel Emeklilik sözleşmesine sahipseniz 2021 yılı için toplam 21.465 TL* devlet katkısı hak edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik'te Devlet Katkısı uygulamasının detaylarıyla ilgili merak ettikleriniz için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Devlet katkısı avantajıyla hayalinizdeki emeklilik için yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Bireysel Emeklilik Sistemi'yle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, size ulaşalım!

* Devlet katkısına hak kazanma koşulları 4632 Sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Hakkında Kanun'a göre belirlenir. Detaylar için https://www.agesa.com.tr/bes/sss sayfasını inceleyebilirsiniz. Devlet katkısı tutarına ilişkin üst sınır, katılımcı bazında uygulanmaktadır. Aynı dönemde birden fazla sözleşmesine katkı payı ödeyen katılımcının ödediği toplam katkı payı tutarı için hesaplanan devlet katkısı tutarı, ilgili ayda sözleşme başına ödenen katkı payının ağırlığına göre sözleşmelerine dağıtılmaktadır. Bir katılımcının sahip olduğu tüm bireysel emeklilik sözleşmeler için toplam yıllık devlet katkısı miktarı, yıllık brüt asgari ücretin %25'ini geçemeyecek olup otomatik katılım sözleşmeleri bu sınıra dahil değildir. Devlet Katkısı'nın katılımcıların hesaplarına aktarılmasında, katkı payı ödemelerinin (varsa kredi kartı blokaj süresi sonrasında) AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. hesaplarına geçme tarihi baz alınmaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin devlet katkısı hesaplamasına dahil edilmesi için katkı payının nakden şirket hesaplarına intikal etmiş olması gerekir.

Devlet katkısı avantajıyla bilikte hayalinizdeki emeklilik için yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Bireysel Emeklilik Sistemi'yle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, size ulaşalım!

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AgeSA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat
Yukarı