Fonlarımız

Sizlere önerdiğimiz yatırım fonlarından sizin için uygun olanı seçip, değişen para piyasalarına göre birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Kısa Vadeli TL Faiz Yatırımı
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) arrows-acc

Yüksek Riskli Fonlar

Yabancı Para, Hisse Senedi, Emtia Yatırımı

Hisse senedi, döviz cinsi varlıklar ve kıymetli madenler gibi yüksek risk düzeyinde enstrümanlara yatırım yapar. Her fon hedeflediği yatırım ensrümanına odaklanır ve ağırlıklı olarak söz konusu enstrümana yatırımlarını yönlendirir. Yüksek düzeyde risk taşıyarak, uzun vadeli dönemde enflasyonun üzerinde sermaye kazancı sağlamak isteyen yatırımcılar için uygundur.

AE4
Birinci Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Hedef; gelişmiş ülkelerin (yabancı) hisse senetlerine ve borçlanma enstrümanlarına yatırım yaparak, orta-uzun vadeli bakış açısıyla, bu enstrümanların döviz cinsinden reel getirisinin fon reel getirisine dönüştürülmesidir. Yabancı menkul kıymetlere yatırımı tercih eden ve ülke riski almak istemeyen katılımcılar için uygundur.

Hedef Varlık Dağılımı

%20 US DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE TOTAL RETURN INDEX (DJITR), %20 EURO STOXX 50 NET RETURN EUR (SX5T), %25 BIST-KYD EUROBOND USD (TL) Endeksi, %10 BIST-KYD 1 Aylık Euro Mevduat Endeksi (TL) ve %25 BIST-KYD DIBS-182 Endeksi

AVR
Teknoloji Sektörü Yabancı Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Hedef; uluslararası tanınmış teknoloji şirketlerine yatırım yaparak, orta-uzun vadeli bakış açısıyla, bu enstrümanların döviz cinsinden reel getirisinin fon reel getirisine dönüştürülmesidir. Yabancı menkul kıymetlere yatırımı tercih eden ve ülke riski almak istemeyen katılımcılar için uygundur.

Hedef Varlık Dağılımı

%10 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi %90 Nasdaq-100 Technology Sector Total Return Index (NTTR)

AEL
Altın Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Hedef; TL cinsinden altın fiyatlarındaki değişim paralelinde getiri sağlanmasıdır. Altın ağırlıklı yatırımı tercih eden katılımcılar için uygundur.

Hedef Varlık Dağılımı

%100 Bıst-Kyd Altın Ağırlıklı ort.

AEH
Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Hedef; Türk hisse senedi piyasasına paralel getirinin sağlanması ve hisse senedi yatırımları ile sermaye kazancı elde edilmesidir. Türk hisse senedi ağırlıklı yatırımı tercih eden katılımcılar için uygundur.

Hedef Varlık Dağılımı

%90 BIST 100 GETİRİ + %10 BIST-KYD Repo (Brüt)

AVH
BIST Temettü 25 Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Hedef; temettü ödeme perfomansı ile ön plana çıkmış Türk hisse senetlerine yatırım yaparak, hisse senedi piyasasına paralel getirinin sağlanması ve hisse senedi yatırımları ile sermaye kazancı elde edilmesidir. Türk hisse senedi ağırlıklı yatırımı tercih eden katılımcılar için uygundur.

Hedef Varlık Dağılımı

%90 BIST Temettü 25 Getiri Endeksi + %10 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi

AEB
Hisse Senedi Grup Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Fon portföyünün minimum %80'i devamlı olarak ortaklık payı yatırımlarına yatırılır.Fon, ortaklık payı piyasasının iyi bir göstergesi olan BİST 100 Endeksi getirisine paralel performansı hedeflerken hem sermaye kazancı hem de temettü getirisi elde etmeyi amaçlar. Orta-uzun vadeli dönemde ülkenin büyüme potansiyeline paralel ortalık payı piyasasındaki reel getirinin fon reel getirisine dönüşmesine yönelik yatırım yapar.

Hedef Varlık Dağılımı

%90 BIST 100 GETİRİ + %10 BIST-KYD Repo (Brüt)

GFH
AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Amacı

Fon’un amacı ağırlıklı olarak Sürdürülebilirlik Endeksi kapsamındaki çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularındaki performansları yüksek şirketlere yatırım yaparak orta uzun vadede büyüme amaçlı olarak yüksek reel getiri performansı hedefiyle hareket etmektedir.

Hedef Varlık Dağılımı

%75 BIST SURDURULEBILIRLIK GETIRI + %15 S&P 500 ESG (USD) TOTAL RETURN ENDEKSİ + %10 BIST-KYD REPO (BRUT)

Fonlarımıza ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki kamuyu sürekli bilgilendirme formlarından ulaşabilirsiniz.

Kamuyu Sürekli Bilgilendirme Formları

AgeSA Mobil

FonPro AgeSA Mobil’de! Size uygun fon danışmanlığı seçeneğini AgeSA Mobil’den seçebilir, birikimlerinizi görüntüleyip işlem yapabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı
Yukarı