İyileştirmelerimiz

İyileştirmelerimiz

Satış öncesi ve sonrası hizmet güvencemiz ile müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti sunmak, bizim öncelikli amacımız. Müşterilerimizden gelen şikayetleri hizmetlerimizi iyileştirmek açısından en önemli geribildirimler olarak değerlendiriyoruz. Gerek talep, gerek öneri, gerekse şikayetlerin analizi sonucunda;

 • BES müşterilerimizin sahip oldukları üründen daha etkin bir şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sistemde bulundukları süre içerisinde dikkat etmeleri gereken konular için e-posta ile hesap bildirim cetveli, fon bülteni, piyasa fikirleri gönderilmektedir.
 • Sektörde bir ilke imza atarak FonPro uygulaması ile güncel piyasa koşullarını değerlendirerek müşterilerimizin risk algıları doğrultusunda mevcut para piyasaları, finansal analizler, geçmiş dönem verileri ve uzman görüşü ile beraber göre en uygun fon dağılımını her üç ayda bir önermekteyiz. Müşterilerimizin kolayca yatırımlarına yön vermek ve birikimlerinin getirisini artırmak için, hangi fonu alıp-satacağına karar vermesinde yardımcı olacak FonPro uygulamasını mobil üzerinden de sunmaktayız. Fon bilgi hattımız yabancı uyruklu müşterilerimize tüm fon bilgi ve işlem taleplerinde yardımcı olabilmek için İngilizce olarak da hizmet vermektedir.
 • FonPro çalışmaları kapsamında müşterilerimizin getirilerini düzenli olarak takip edebilecekleri portföy performans analizini AgeSA Mobil üzerinden müşterilerimizin erişimine sunduk.
 • Şikayet çözüm süresi ortalamamız 2 iş gününün altındadır. Müşterilerimizin “musteri@agesa.com.tr” e-posta adresimiz üzerinden ilettikleri taleplerine ilişkin dönüş süremiz ortalama 3 saattir. Whatsapp “Official Business App” onaylı Türkiyedeki ilk emeklilik şirketiyiz.
 • Dünyada kabul görmüş başarılı kuruluşları ve yöneticileri ödüllendiren “Stevie Awards
 • En İyi Sigorta Şirketi kategorisinde Bronz, Müşteri Deneyiminde Başarı kategorisinde Gümüş, En İyi Müşteri Hizmetleri Departmanı kategorisinde Gümüş Madalya’ya layık görüldük.
 • Verdiğimiz hizmetin kalitesini ve müşterilerin yaşadığı deneyimleri daha iyi ölçebilmek, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak adına şikayet çözümleri sonrası müşterilerimize şirketimiz ve yapılan görüşme ile alakalı soruların yer aldığı anket aramaları ile memnuniyetlerini belirlemekteyiz.
 • Speech Analytics uygulamasıyla Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimizden duyduğumuz her güzel söz ve ifade için görüşmeyi yöneten müşteri temsilcilerimize puan verdiğimiz, yarışma sonunda en çok puan toplayan müşteri temsilcilerinin ve takımın ödüllendirildiği Bi’İyiLig Yap projemiz ile “Çağrı Merkezinde Eşsiz Müşteri Deneyimi Yaratmak” hedefimize önemli bir katkı sunduk. Ve Bi’İyiLig Yap projemizle;

  • Smart-i Awards Yenilikçi Müşteri Etkileşimi ve Deneyimi kategorisinde Altın,
  • Sardis Ödülleri Ses Teknolojileri kategorisinde Gümüş ödüle layık görüldük.
 • Şikayetvar tarafından gerçekleştirilen 8. A.C.E. Awards’ta “Müşteri Deneyimi Yönetimi” kategorisinde Diamond Ödülü AgeSA’nın oldu.
 • Müşterilerimizin satış ve satış sonrası hizmet süreçlerindeki yolculuklarını detaylı bir şekilde analiz ederek müşteri deneyimini iyileştirmek ve memnuniyeti artırmak hedefiyle, yenilikçi teknolojileri kullanarak aksiyon planları oluşturduk.
 • Müşterilerimizin bilgi ve işlem taleplerini ilk temas noktasında karşılamayı ve Çağrı Merkezi’nde ideal müşteri deneyimi yaratmayı hedefleyen “Yeni Nesil Çağrı Merkezi Projesi” hayata geçirildi.
 • Müşterilerimizin istem dışı tahsilatsızlık (kredi kartı limit yetersizliği, hesap değişimi, kredi kartı kullanım süresinin dolması..vb.) yaşamaları durumunda ürünlerinin iptal edilmesini ve hak kayıplarını önleyebilmek için müşterilerimize anlık bilgilendirme yapan CEP sistemi devreye alındı.
 • Son olarak, işitme engelli müşterilerimiz için mobil uygulamamızdan çok kolay bir şekilde erişebilecekleri işaret dili ile İletişim kuracakları hizmet kanalımızı 12 Ekim’de hayata geçirdik.

Özellikle işitme engeli müşterilerimiz için önemli bir ihtiyaç olan bu uygulama ile sektörde bir ilk olan bu güzel hizmetimizi sunmaya başladığımız ilk günden bugüne 30 müşterimiz 55 arama yaparak bizden hizmet aldı.

Bu güzel hizmet ile AgeSA olarak fark yaratmaya devam ediyoruz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı