Eğitim ve Gelişim Faaliyetleri

Eğitim ve Gelişim Faaliyetleri

Varlık nedenimizi hayata geçirirken kurum kültürümüze ve kendi içimizde yetiştirmiş olduğumuz kaliteli insan kaynağı gücümüze inanıyor, bu doğrultuda eğitim ve gelişim yatırımlarımızı şekillendiriyoruz.

Eğitim Desteği

Güçlü bir oryantasyon programı ile işe başlayan her çalışanımız için, gelişim planı doğrultusunda eğitim programı oluşturuyoruz. İnsan Kaynakları olarak eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını çalışanlarımızla birlikte belirliyor, en iyi çözümlerle bu ihtiyaçların giderilmesine imkan sağlıyoruz. Ayrıca dünya’nın en prestijli danışmanlık şirketlerinden Brandon Hall Group’un düzenlediği “2020 İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri”inde, “En İyi Oryantasyon” kategorisinde “DSF2.0 Oryantasyon ve Eğitim” Programımız ile altın ödüle layık görüldük.

Mesleki ve Teknik eğitimler ile; gerek şirket iç eğitmenlerimiz gerekse eğitim firmaları aracılığıyla, mevzuat ve çeşitli sertifikasyon eğitimleri veriyor, İngilizce ve Yüksek Lisans alanlarında eğitim desteği sağlıyoruz.

2021 itibariyle başlattığımız “Sigortacılık Okulu” projesi ile, tüm katılımcıların, asıl işindeki uzmanlığı ne olursa olsun, sigortacılık sektörüne ilişkin farklı disiplinleri tanımasını, aralarındaki ilişkiyi anlamlandırmasını ve stratejik bakış açısı kazanmasını sağlayıcı eğitimler organize ediyor, teorik eğitimin gündelik yaşamımızdaki karşılığını konunun uzmanlarından dinlemeleri için kurum içinden ilgili birim yöneticileri ile bir araya getiriyoruz.

Yetkinlikleri geliştiren ve yüksek motivasyon sağlayan interaktif eğitimlerle kişisel gelişimi destekliyoruz.

Yetkinlik bazlı gelişim seminerleri düzenlendiğimiz gibi, sektörel ve mesleki konferans ve seminerlerini de takip ediyoruz.

Yönetim ekibimizin gelişimi için hem yurtiçinde hem de yurtdışında çeşitli eğitim, seminer ve workshoplar düzenliyoruz.

Her yıl yaptığımız gelişim planlamalarını sadece mevcut görevlere odaklı olmadan, kariyer yolunda hedeflenen yöne gidilebilmesini sağlayacak şekilde yeni görev/pozisyonlar da dikkate alınarak gerçekleştiriyoruz.

Teknik ve Satış Eğitimleri

Tüm satış kanallarımızda görev alan çalışanlarımızı kendi iş süreçleri ve kariyer adımları doğrultusunda gelişimleri için planladığımız eğitimlere dahil ediyoruz. Böylelikle çalışanlarımızın sorumlu oldukları görevde daha başarılı olmalarını sağlarken diğer taraftan da müşterilerimize sunulan hizmet kalitesinin standartlarını belirleyen yaklaşımımızı öğretiyoruz.

Kurumsal firmalara eğitim teknolojileri konusunda danışmanlık hizmeti veren ve dünya çapındaki 10 bin müşterisinin eğitim stratejilerini yönlendiren Brandon Hall 21'inci HCM Excellence Awards'ta, "Bireysel Emeklilik Lisans Eğitim Programımız" ile "En İyi Sonuç Getiren Eğitim Programı" kategorisinde ödül kazandığımızı iletmekten gurur duyuyoruz.

KEP ile e-Öğrenme

Yüz yüze eğitimlerimizin yanı sıra e-öğrenme yöntemlerini de kullanarak birbirini tamamlayan eğitim programları oluşturuyoruz. E-öğrenme eğitimlerimiz için kullandığımız "KEP" platformu ile çalışanlarımızın kendilerini sürekli geliştirebilmelerini sağlayacakları eğitim konularına ulaşmalarını sağlıyoruz.

Tüm çalışma arkadaşlarımızı eğitim programlarımızla destekliyor, yüksek performans kültürüne ulaşmak için sürekli gelişime inanıyoruz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı