AvivaSA Golfçüleri Berlin'deki finalde ikinci oldu

AvivaSA Golfçüleri Berlin'deki finalde ikinci oldu

29 Eylül-2 Ekim 2011 tarihlerinde Berlin'de düzenlenen uluslararası Aviva Golf Cup finaline katılmaya hak kazanan AvivaSA Türkiye takımı, turnuvaya katılan beş ülke arasında ikinciliği elde ederek Türkiye'yi başarıyla temsil etti.

Avrupa'nın lider sigorta şirketi Aviva'nın banka sigortacılığı alanında önde gelen ülkeler olan Fransa, İtalya, Rusya, İspanya ve Türkiye'de düzenlediği uluslararası "Aviva Golf Cup"ın Berlin'de yapılan finalinde, 8 kişiden oluşan Türk takımı ikinciliği elde etti.
Ogün Çay, Özlenen Başoğlu, İsak Eskenazi, Ruhsar Gül Gürer, Nasut Akosman, Hüseyin Alp, Timuçin Başar ve Hyunju Lee'den oluşan takım, rakipleriyle zor, ancak eğlenceli turnuvada başarıyla mücadele etti. Zorlu geçen iki günün ardından, yapılan sıralamada İtalya birinciliği elde ederken, İtalya'dan sadece 3 puan geride olan Türkiye ikinci, Fransa üçüncü oldu. 
30 Eylül Cuma günü Berlin Sporting Golf Club'ın Berlin şehir merkezine 1 saat uzaklıktaki sahası Arnold Palmer'da başlayan Aviva Golf Cup, çiftler halinde "best ball stableford" formatında oynandı. Ertesi gün link saha ve Almanya'nın en iyi sahası olan Nick Faldo'da "bireysel stableford" formatında oynadı. Bu sahada Türk takımı oyuncularından İsak Eskenazi'nin 7'nci çukurda yaklaşık 100 metre uzaktan ve raftan attığı topun doğruca deliğe girmesi izleyicilerden büyük alkış aldı. 
AvivaSA Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Meral Eredenk ve Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge'nin de katıldığı gala yemeği ve kupa töreninde; Eredenk ve Tözge, finalde ikinci olan Türk takımıyla gurur duyduklarını belirterek aldıkları başarılı sonuçtan dolayı takıma teşekkür etti. 
Turnuva süresince çeşitli ülkelerden gelerek Türkiye'de Kemer Golf & Club Country'de düzenlenen turnuvaya katılan golfçüler, oyuncuların turnuva sırasında güzel dostluklar kurduğunu, Türkiye'ye tekrar gelmeyi ve İstanbul'da tekrar golf oynamayı arzu ettiklerini söylediler.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı