CEO Mesajı

CEO Mesajı

Hayaller ve gerçekler…

Emeklilik dönemi, birçoğumuz için ailemize ve sevdiklerimize daha fazla vakit ayıracağımız, yoğun çalışma hayatlarımız yüzünden yaşamaya fırsat bulamayıp ertelediğimiz şeylerle daha fazla meşgul olacağımız bir dönem olarak tasvir edilir. Peki, gerçekte durum böyle mi?

AgeSA olarak yaptığımız düzenli araştırmalar, Türkiye'de emeklilerin yüzde 70'inden fazlasının ek gelir elde etmek için çalışmak durumunda kaldığını gösteriyor. Bu yüzden emeklilikle ilgili mutlu ve huzurlu anlar, birçoğumuz için ne yazık ki bir hayal olarak kalıyor. Oysa bu döngüyü kırmak mümkün. İnsan ömrü uzarken, hayattan beklentiler her geçen gün daha da artarken, geleceği bugünden planlayarak belirsizlik korkusundan kurtulma seçeneğine sahibiz. Endişeli emeklilik hayalleri yerine, geleceğe güvenle, umutla, mutlulukla ve rahatlıkla bakabilmenin yolu ise bir bireysel emeklilik planınızın olmasından geçiyor.

Mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı nitelikte hazırlanan, devlet tarafından güvence altına alınmış, şeffaf ve kişiye özel uygulamalar içeren Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) uzun vadeli bir yatırım ve tasarruf aracı olarak ülkemizde daha iyi bir alternatifi bulunmuyor.

Hayatımız sigortalı (mı?)

Yaptığımız analizlere göre Türkiye'de finansal okuryazarlık oranı çok düşük ve insanımızın önemli bir bölümü hayat sigortası almadıkları takdirde hangi risklere maruz kaldıklarını bilmiyor. Bu nedenle bugün için 1 birimlik bir maliyeti üstlenmek istemeyen kimi tüketiciler, muhtemel bir risk halinde 100 birimlik bir maliyetle karşı karşıya kalabiliyor. Vatandaşlarımız hayat sigortası aldığında sadece kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerine vefat durumunda bir fayda satın aldığını düşünüyor.

Aslında hayat sigortası, sadece vefat durumunda geride kalanlara destek vermekle kalmıyor. Aynı zamanda çocuklarımızın eğitimlerinin yarıda kalmamasını, poliçede varsa kaza sonucu ortaya çıkabilecek yüksek tutarlı tedavi giderlerimizin ödenmesini de sağlıyor. Beklenmedik bir anda tehlikeli bir hastalığa yakalandığımızda ise finansal destek sağlıyor. Örneğin AgeSA'nın "Geri Ödemeli Hayat Sigortası" gibi bir ürünü alındığında, sigorta süresi sonunda risk gerçekleşmemişse primlerimizi geri alabilir, ödemeleri döviz cinsinden yapıldığı için enflasyonun yıpratıcı etkilerine karşı korunabiliriz. En önemlisi, vefat durumunda sevdiklerimize bırakabileceğimiz maddi bir varlık sağlarız.

Hem bugünü hem yarını düşünmeliyiz

AgeSA olarak iki ana faaliyet alanımız olan bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektöründe "İnsanları gelecek ve belirsizlik korkusundan kurtarmak" felsefesiyle çalışıyoruz. Uzun yıllardır "tasarruf" kavramını sahiplenen bir şirket olarak Türkiye'nin Cumhuriyetin 100. yılı için belirlemiş olduğu "dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olma" hedefine ulaşmasının ön şartının yüksek oranlarda ve istikrarlı bir büyüme için cari açığı kontrol altına alabilmek olduğunu düşünüyoruz. Hane halkı tasarruflarının artırılmasının cari açıkla mücadelede en önemli konu olduğunu biliyor, BES'i uzun vadede düzenli bir tasarruf disiplini sağlaması nedeniyle de cari açığın ilacı olarak görüyoruz. Bu nedenle iş yapış kültürümüzün odağında "tasarruf" konusunda farkındalık yaratmak ve "finansal okuryazarlık oranının artırılmasını sağlamak" üzere çalışmak yer alıyor. Hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünlerimizle "toplumsal tasarruf" kültürünü günümüzde yeniden canlandırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla tüketicilerin emeklilik dönemlerine dair beklentilerini daha iyi yönetebilecekleri "Tasarruf Ölçer" mobil uygulamamızı yayına aldık.

Ortağımız Ageas'ın 200 yıla yaklaşan uluslararası sigortacılık deneyimi ve Türkiye'nin yerel gücü Sabancı Holding ile alanında eğitimli, deneyimli ve dinamik kadromuz ile katılımcılarımıza en iyi hizmeti vermek üzere çalışıyoruz.

Güçlü bireyler, güçlü kurumlar, güçlü ülke

AgeSA olarak 2014 yılında, Türkiye'de Bireysel Emeklilik Sistemi başladıktan sonra halka arz edilen ilk emeklilik ve hayat sigortası şirketi olduk. Aynı zamanda halka arz büyüklüğümüz ile Kasım 2014 itibarıyla son bir yılın en büyük halka arzını gerçekleştirdik. AgeSA'nın halka arzını, şirket değerinin şeffaflaşması ve yaratılan değerin ortaya çıkartılması açısından önemli bir adım olarak görüyoruz.

Yarattığımız değerleri müşterilerimize ve kamuoyuna daha iyi aktarabilmek için birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz yıl yenilediğimiz web sitemiz, sigortacılık kategorisinde Altın Örümcek kazanırken, Geri Ödemeli Hayat Sigortası ürünümüz ise Uluslararası İş Ödülleri programında en iyi finansal ürün kategorisinde Gümüş Stevie kazandı.

Biz; bugün olduğu gibi yarın da güçlü sermaye yapımız ve geniş hizmet ağımız ile katılımcılarımıza sunduğumuz değerleri artırmayı amaçlıyoruz. Türkiye'nin en büyük bankalarından Akbank'ın yanı sıra Burganbank, OdeaBank ve Abank'ın da dahil olduğu çok geniş bir bankasürans ağı ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Sektörün en büyük direkt satış kanalının yanı sıra telesatış gibi yeni kanallardaki öncü duruşumuz, kurumların BES'e katılımını sağlayan kurumsal projeler ekibimiz ve acentelerimiz ile şirketimiz, sektörünün itici gücü durumunda.

AgeSA olarak sizlere en hızlı ve etkin hizmeti sunarak hayatınızı kolaylaştırmak, sizin ve sevdiklerinizin yarınlarını ve bugünlerini güvence altına almak üzere her zaman yanınızdayız. Sizi, "geleceğinizi biriktirmeye", bugününüzü ve sevdiklerinizi korumaya davet ediyoruz.

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AgeSA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat
Yukarı