CEO Mesajı

CEO Mesajı

Hayaller ve gerçekler...

Emeklilik dönemi, birçoğumuz için ailemize ve sevdiklerimize daha fazla vakit ayıracağımız, yoğun çalışma hayatlarımız yüzünden yaşamaya fırsat bulamayıp ertelediğimiz şeylerle daha fazla meşgul olacağımız bir dönem olarak tasvir edilir. Peki, gerçekte durum böyle mi?

AgeSA olarak yaptığımız düzenli araştırmalar, Türkiye'de emeklilerin yüzde 70'inden fazlasının ek gelir elde etmek için çalışmak durumunda kaldığını gösteriyor. Bu yüzden emeklilikle ilgili mutlu ve huzurlu anlar, birçoğumuz için hayal olarak kalıyor. Oysa bu döngüyü kırmak mümkün. Endişeli emeklilik hayalleri yerine, geleceğe güvenle, umutla ve rahatlıkla bakabilmenin yolu ise bir bireysel emeklilik planınızın olmasından geçiyor.

Ülkemizde, mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı nitelikte, devlet tarafından güvence altına alınmış, şeffaf ve kişiye özel uygulamalar içeren Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) dışında daha iyi bir uzun vadeli yatırım ve tasarruf aracı alternatifi bulunmuyor.

İyi ki “Hayat Sigortası” Var.

Hayat sigortası, beklenmedik durumlarda çocuklarımızın eğitimlerinin yarıda kalmamasını, poliçe kapsamında kaza sonucu ortaya çıkabilecek yüksek tutarlı tedavi giderlerimizin ödenmesini sağlıyor. Beklenmedik bir anda tehlikeli bir hastalığa yakalandığımızda ise finansal destek kapısı açıyor. En önemlisi, vefat durumunda sevdiklerimize bırakabileceğimiz maddi bir varlık sağlayarak olumsuz durumlarda “iyi ki hayat sigorası var” dedirtiyor.

İşimizin Özündeki İyiliği Sunmak İçin Varız.

AgeSA olarak iki ana faaliyet alanımız olan bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektöründe "Mutlu bireyleri olan güven dolu bir toplum hedefiyle işimizin özündeki iyiliği sunmak için varız.” Bizim işimizin özünde iyilik var. İnsanların zor zamanlarında yanlarında olarak, kendilerini, sevdiklerini, geleceklerini, emeklilik hayallerini korumak için var. Diğer taraftan aslında biz onlara “iyi ki sigorta yaptırmışım” dedirtmek için çalışıyoruz.

Bireysel Emeklilik alanında gerçekleşen 18 yaş altı için BES, BEFAS ve son olarak devlet katkısının %25’ten %30’a çıkarılması gibi yeniliklerin sektörün büyümesine ivme katacağını söyleyebiliriz. Sistemin büyümesi, güvenirliğinin artması bizim için de ilave bir motivasyon kaynağı olurken, aynı zamanda çıtayı daha yukarıya taşımak için bizi güçlendiriyor.

Ortağımız Ageas'ın 200 yıla yaklaşan uluslararası sigortacılık deneyimi ve Türkiye'nin yerel gücü Sabancı Holding ile alanında eğitimli, deneyimli ve dinamik kadromuz ile katılımcılarımıza en iyi hizmeti vermek üzere çalışıyoruz.

“Keşke” yerine “iyi ki” demek için AgeSA

Dijitalleşmenin ve teknolojinin kritik önem kazandığı ve yeniliklere ayak uydurabilen şirketlerin ayakta durabildiği bir dönemdeyiz. İnovasyon, girişimcilik ve teknoloji artık şirketlerin olmazsa olmazı haline geldi. Biz de AgeSA olarak ürün, hizmet ve iş süreçlerimiz başta olmak üzere değer zincirimizin tüm halkalarındaki dijitalleşme atılımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. AgeSA Mobil’i geliştirerek uygulamamız aracılığıyla sektördeki pek çok ilki müşterilerimize sunduk.

AgeSA olarak sizlere en hızlı ve etkin hizmeti sunarak hayatınızı kolaylaştırmak ve “keşke” yerine “iyi ki” demeniz için her zaman yanınızdayız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı