AvivaSA Ankara'da büyümeye devam ediyor

AvivaSA Ankara'da büyümeye devam ediyor

Bireysel emekliliğin en fazla katılımcısının olduğu iller sıralamasında %9,4 oranla ikinci olan Ankara'da yeni şubesini açan AvivaSA, üniversiteden yeni mezun gençlere istihdam yaratacak.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, Sabancı Holding'in yerel gücü ve Aviva plc'nin uluslararası deneyimi ile büyümeye devam ediyor. 2012 yılı büyüme planı kapsamında yatırımlarına devam eden AvivaSA, Ankara'daki yeni şubesini Çankaya'da açtı. 12 Haziran Salı günü yapılan açılış törenine, AvivaSA Direkt Satış ve Acenteler Kanalı Genel Müdür Yardımcısı Selim Avşar ev sahipliği yaptı.
Ankara'da yeni alımlarla 50 kişilik daha istihdam yaratılacak 
Ankara'da AvivaSA'nın yeni şubesini açmaktan son derece mutlu olduklarını dile getiren Avşar, "Yeni kurduğumuz bu yapıyla istihdam da yaratacağız. Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün en büyük satış kadrosuna sahip şirketi olarak Ankara'da yeni alımlarla 50 gencimize daha iş imkânı sunacağız" dedi. Avşar, bireysel emeklilik mevzuatı çerçevesinde uygun meslek yüksek okulu bölümleri ya da lisans mezunu, satış alanında kariyer hedefleyen, ikna ve iletişim becerileri yüksek gençleri AvivaSA'yla çalışmaya davet etti. 2011 yılında 600 kişiye istihdam yaratan AvivaSA'nın Ankara operasyonunda çalışmak isteyen gençlerin başvurularını kariyer portallarından yapabileceğini söyledi. 
Ankara, BES katılımcıları arasında 2'nci sırada 
Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre Türkiye'de BES'in en fazla katılımcısının olduğu iller sıralamasında Ankara'nın %9,4 oranla ikinci olduğuna dikkat çeken Avşar, "Gerek sistemin gerekse Ankara'nın taşıdığı büyüme potansiyeli nedeniyle yatırım planlarımıza burada devam ediyoruz" dedi. 
Türkiye'de BES, destekle vites yükseltecek 
AvivaSA Direkt Satış ve Acenteler Kanalı Genel Müdür Yardımcısı Selim Avşar, BES ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "BES, kişilerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamaların karşılanabilmesi için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı olmak üzere oluşturulan özel bir emeklilik sistemi. Son dönemde hükümetin BES'i desteklemek üzere hazırladığı yasa tasarısı, sistemin geleceği açısından olumlu değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Bu teşviklerin hayata geçmesiyle birlikte sistemin büyüme hızının katlanarak artacağını öngörüyoruz. Teşvik öncesi, sektörün toplam fon büyüklüğünün 2023 yılında 140 milyar TL'ye ulaşması bekleniyordu. Ancak yaptığımız projeksiyon çalışmaları bize bu rakamın 243 milyar TL'ye çıkacağını gösteriyor".
Açılış törenine katılanlar arasında İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Murat Bayburtluoğlu, Direkt Satış ve Acenteler Orta Anadolu Grup Yöneticisi Kürşad Uygunlar, Marmara Bölge Grup Yöneticisi Fırat Dinçer, Ege Bölge Grup Yöneticisi Tarık Keleş, Direkt Satış ve Acenteler Geliştirme Bölüm Yöneticisi Aslı İsmailoğlu, Satış Destek Birim Yöneticisi Mirey Dergüzelyan, Orta Anadolu Grubu Acente Bölge Satış Yöneticileri Emrah Yiğitoğlu ve Serkan Eras, Ankara 1. Bölge Yöneticisi Murat Doğan, Ankara 2. Bölge Yöneticisi Şafak Sönmez, Ankara 3. Büyük Şube Yöneticisi Özlem Okay ve çalışanlar yer aldı.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı