Yeni BES'te ilk dönemde en fazla AvivaSA tercih edildi

Yeni BES'te ilk dönemde en fazla AvivaSA tercih edildi

Bireysel Emeklilik Sistemi'nin yeni döneminin başladığı 1 Ocak 2013'ten sonraki dönemde, net 85 bin kişi sisteme katıldı. 13 bin net katılımcı ile en fazla tercih edilen bireysel emeklilik şirketi AvivaSA.

Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) 1 Ocak 2013'te başlayan yeni dönemi, özellikle devlet katkısı gibi yeni avantajlar nedeniyle büyük bir atılımla başladı. Sektörün en hızlı gelişim gösterdiği bu dönemde net 85 bin kişi sisteme katılırken, sistemdeki fon tutarı 765 milyon TL arttı. Bu dönemde AvivaSA, 13 bin net katılımcı ile yeni dönemin en fazla tercih edilen şirketi oldu. 
30 Aralık 2011-27 Ocak 2012 ile 28 Aralık 2012-25 Ocak 2013 dönemleri karşılaştırıldığında BES'in net katılımcı sayısında %300'ün üzerinde bir artış sağlandı. Geçtiğimiz yıl Ocak ayında sisteme net 7.110 kişi kazandıran AvivaSA, bu yılın aynı döneminde net 13.682 katılımcıyı BES ile tanıştırdı. 
Emeklilik Gözetim Merkezi'nin 25 Ocak 2013 tarihli verilerine göre BES, toplam katılımcı sayısında 3,2 milyon kişiye, fon büyüklüğünde ise 21 milyar TL'ye ulaştı. 
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan AvivaSA Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Meral Eredenk "Türkiye'nin BES'in yeni dönemine göstermiş olduğu ilgiden çok memnunuz. Yaptığımız çalışmaların kamuoyunda karşılık bulması, ülkemizin tasarruf açığının giderek azalacağına olan inancımızı da pekiştiriyor. Bu dönemde AvivaSA olarak en yüksek katılımcı artışına ulaşmış olmamız ayrı bir gurur kaynağı. Türkiye'nin en büyük bireysel emeklilik şirketlerinden biri olarak yaptığımız iletişim faaliyetleri, direkt satış, acenteler, kurumsal satış ve Akbank kanalından oluşan çoklu dağıtım yapımız ve chip-para gibi etkin kampanyalarımızla daha çok sayıda vatandaşımızı bireysel emekli yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı