AvivaSA ve Burgan Bank'tan BES'te işbirliği

AvivaSA ve Burgan Bank'tan BES'te işbirliği

Burgan Bank ile AvivaSA Emeklilik ve Hayat arasında imzalanan acentelik sözleşmesiyle, Burgan Bank şubelerinde "Plan Nar" adlı bireysel emeklilik ürünü sunulacak.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin lider bankacılık kuruluşu Burgan Bank Grubu'nun Türkiye'deki iştiraki Burgan Bank, bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat ile acentelik sözleşmesi imzaladı.

Bu işbirliğiyle Burgan Bank bireysel emeklilik sektörüne güçlü bir giriş yaparken, AvivaSA Emeklilik ve Hayat da en büyük dağıtım kanalı olan banka kanalına Burgan Bank Grubu'nu da dahil etmiş oldu. 
Söz konusu anlaşma ile Burgan Bank, bireysel müşterileri için 20 ilde toplam 60 şubesinden AvivaSA'nın "Plan Nar" adlı ürünün satışını yapacak. Plan Nar sahibi Burgan Bank müşterileri, aynı zamanda AvivaSA'nın katılımcılarına sunduğu Geleceğini Biriktirenler Kulübü'nün benzersiz avantajlarından yararlanabilecekler. Burgan Bank tüzel müşterileri için de AvivaSA özel grup emeklilik plan alternatifleri sunarak işletmeler ve işletme çalışanlarını hedefleyecek. 
"Plan Nar" ürünündeki bireysel emeklilik fonları Ak Portföy tarafından yönetilecek. Böylelikle Burgan Bank, tasarruf sahiplerinin birikimlerini değerlendirirken, Ak Portföy'ün uzman portföy yönetimi sayesinde yüksek getiri ve profesyonel yönetim avantajı da sağlayacak. 
İşbirliğine ilişkin bir açıklama yapan AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Eredenk şunları söyledi: "Bireysel Emeklilik Sistemi'nde 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla başlayan devlet katkısı uygulaması ile büyük bir ivme yakalayan sektörümüzün yılsonu itibarıyla fon büyüklüğünde 26,5 milyar TL'lere ulaşmasını öngörüyoruz. Artan potansiyel müşteri kitlesine en hızlı ve kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla başta banka sigortacılığı kanalımız olmak üzere çoklu dağıtım kanallarımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. AvivaSA olarak yılsonu itibarıyla yaklaşık 600 bin katılımcı sayısı ve 5,2 milyar TL'lik fon büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedeflere ulaşmada Burgan Bank ile yaptığımız işbirliğinin önemli bir itici güç olacağına inanıyorum." 
Burgan Bank Genel Müdürü Mehmet Sönmez ise yaptığı açıklamada "Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin lider bankacılık kuruluşu Burgan Bank Grubu'nun Türkiye'deki iştiraki Burgan Bank olarak odaklı bankacılık anlayışı ile Ticari, KOBİ ve Bireysel Bankacılık alanlarında hizmet vermekteyiz. Bireysel emeklilik ürünü ile müşterilerimize sunduğumuz çözümler açısından, 360 derecelik bir yapılanma sağlamayı hedefledik. AvivaSA ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, uzun vadeli bir birikim ile finansal geleceğini yönetmek isteyen müşterilerimize, ödeme planının hedeflerine ve ihtiyaçlarına göre belirlendiği bir BES paketi seçeneği sunacağız. Bireysel müşterilerimizin yanında, iş ortağımız AvivaSA ile tüzel müşterilerimiz için de özel emeklilik planı alternatifleri üretirken, hem işletmeler hem de işletme çalışanlarının memnuniyetinin artırılacağı ürünler ile hizmet vereceğiz. Bireysel emeklilik ürünleri konusunda AvivaSA ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile bu alanda da müşterilerimizin çözüm ortağı olacağız" dedi.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı