AvivaSA ve TÜSAF, sektörü bir araya getirdi!

AvivaSA ve TÜSAF, sektörü bir araya getirdi!

AvivaSA, bireysel emeklilik sektörüne katkı sağlayan etkinliklerine devam ediyor. TÜSAF işbirliği ile Osmaniye'de düzenlenen seminerde konuşan AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Eredenk, mevzuatta yapılan değişikliklerle geçen senelere göre hızla büyüyen sektörde faaliyet gösteren acenteler için başarı kriterlerini sıralayarak acentelerin büyümesini sağlayacak şirket uygulamalarının altını çizdi.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortalarının önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, sektörde çeşitli işbirlikleri ile birçok projeye imza atıyor. Hızla büyüyen bireysel emeklilik sektörüne katkı sağlayan bu projelerden biri de Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) işbirliği ile hazırlanan seminerler oldu.

Yıl içerisinde Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde düzenlenecek olan seminerlerin ilki nisan ayında Ankara'da, ikincisi haziran ayında Konya'da gerçekleşmişti. Üçüncü seminer ise Osmaniye'de düzenlendi ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Osmaniye seminerine, Sigortacılık, Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Genel Müdürü Ahmet Genç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap ve AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Eredenk katıldı. Uzmanların sektörün durumunu değerlendirdikleri seminere acenteler büyük ilgi gösterdi. Bölgede ve çevre illerde faaliyet gösteren çok sayıda acente seminere katıldı.

Öğle yemeği ile başlayan programın açılış konuşmasını Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Ali Güner yaptı. TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap, geçen yılın ve bu yılın etkinliklerini karşılaştırarak genel bir değerlendirme yaptı. Hüseyin Kasap'tan sonra söz alan Ahmet Genç, sigortacılık sektöründe Bireysel Emeklilik Sistemi ve hayat sigortalarının önemini vurgulayarak acentelerin komisyon kazançlarını banka ve doğrudan satış kanalları ile karşılaştırdı ve acentelerin faaliyet giderleri hakkında bilgi verdi.

Sektördeki faaliyetleri hakkında bilgi veren TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, sigorta acentelerine ve sigorta eksperlerine nitelikli ve ekonomik iş gücü kazandırmayı hedefleyen çalışmalarını anlattı. Sektörde çalışacak nitelikli personelin yetiştirilmesi için TOBB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilen Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri - UMEM BECERİ'10 Projesi hakkında bilgi verdi.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Eredenk ise Türkiye'nin ekonomik ve demografik dinamiklerine değinerek tüketiciler, acenteler ve sektörün bu dinamiklerden nasıl etkilendiğini açıkladı. Mevzuatta yapılan değişiklikler ile geçen senelere göre hızla büyüyen sektörde faaliyet gösteren acenteler için başarı kriterlerini sıralayarak acentelerin büyümesini sağlayacak 4Renk Gelişim Modeli, Varlık Yönetimi, İnsan Kaynakları Desteği gibi şirket uygulamalarının altını çizdi.

Sunumlar sonrası katılımcılar soru cevap bölümünde konuşmacılara çeşitli sorular yöneltti ve seminer plaket töreni ile son buldu.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı