OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının emeklilik planları AvivaSA'ya emanet

OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının emeklilik planları AvivaSA'ya emanet

OYAK ve OYAK Grubu şirketleri çalışanları emeklilik planlarında yollarına AvivaSA Emeklilik ve Hayat ile devam edecek. Yapılan anlaşma ile OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının bireysel emeklilik fonlarındaki birikim AvivaSA'ya aktarılacak.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA ile OYAK ve OYAK Grubu şirketleri arasında, çalışanların emeklilik planlarındaki birikimlerinin AvivaSA Emeklilik ve Hayat'a aktarımına ilişkin bir anlaşma imzalandı.

AvivaSA anlaşma kapsamında, OYAK ve Grup şirketlerine özel "Avantajlı Grup Emeklilik" planı hazırladı. OYAK ve OYAK Grubu şirketlerinin çalışanlarının emeklilik planlarında biriken fon tutarları da bu plan dahilinde AvivaSA'ya aktarılacak. Avantajlı grup emeklilik planlarında OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının hakları aynen korunarak devam ederken; çalışanların eş, çocuk, kardeş ve ebeveynlerinin de bu planın sunduğu tüm plan avantajlarından yararlanmaları sağlanacak.

Emeklilik Gözetim Merkezi'nin 23 Ocak 2015 tarihli verilerine göre grup emeklilik planlarının yatırıma yönlenen tutarı konusunda %26'lık pazar payı ile sektör lideri durumunda olan AvivaSA, halen 1.200'ü aşkın şirkete çözüm ortağı olarak hizmet sunuyor.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı