AvivaSA, 7 yılda 114 Genç Patron yarattı

AvivaSA, 7 yılda 114 Genç Patron yarattı

AvivaSA, "Genç Girişimci Programı" ile çalışanlarına kendi işinin patronu olma konusunda kariyer fırsatı yaratmaya devam ediyor. 2009 yılında sadece beş kişi ile başladığı program ile girişimci sayısını 2016 yılı itibariyla 114'e çıkardı. AvivaSA'nın acente sayısının %35'ini oluşturan genç patronların toplam fon büyüklükleri ise 550 milyon TL'ye ulaştı.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün lideri AvivaSA, 2009 yılında başlattığı "Genç Girişimci Programı" ile 7 yılda 114 finansal danışmanını şirket sahibi yaptı. AvivaSA bünyesinde edindikleri müşteriler ile kendi şirketlerini kuran genç patronlar, aldıkları teşviklerle ilk günden kazanmaya başlıyor. AvivaSA'nın acente sayısının %35'ini oluşturan genç patronların toplam fon büyüklükleri ise 550 milyon TL'ye ulaştı.

Finansal danışman olarak işe başlayan çalışanlarına satış alanında uzmanlaşma, yönetici rollerinde görev alma ya da "Genç Girişimci Programı" ile kendi işinin patronu olma gibi birçok kariyer fırsatı sunduklarını ifade eden AvivaSA Direkt Satış ve Acenteler Genel Müdür Yardımcısı Selim Avşar, programın sektörde bir ilk olduğunu ve kendi acentelerini açmak isteyen finansal danışmanları sektöre kazandırmaya devam ettiklerini belirtti.

Ofis mobilyalarından kira desteğine kadar çok amaçlı teşvik paketi

Program sayesinde AvivaSA'nın acentesi olarak yeni kariyer yolcuğuna başlayan genç patronları, alıştıkları kurumsal çalışma hayatından uzaklaştırmadıklarını da belirten Avşar, "Girişimci ruha sahip, belli bir satış portföyüne ulaşmış, başarılı finansal danışmanlarımız kendi acentelerini kurmak istediklerinde, ilk bir yıllık geçiş süreçlerinde ofis mobilyalarından kiraya, çalışan yardımından mali müşavirlik hizmetlerine, araç desteğinden yakıta kadar birçok teşvik paketi ile maddi destek sağlıyoruz. Bu desteklerin haricinde Genç Girişimcilerimizi kendi işletmelerini kurma ve yönetme konusunda desteklemek için de onlara yönelik eğitim ve gelişim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Başarılı grafik sergileyen genç girişimcilerimiz, ödül sistemlerimizden biri olan "Winners Club" ile dünyada birçok ülkeyi keşfetme şansı yakalıyorlar" dedi.

AvivaSA hakkında:

Türkiye'nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kurulmuştur. Türkiye'nin en güçlü gruplarından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.'nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA'nın hisselerinin yüzde 20'lik bölümü ise "AVISA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir. AvivaSA, "bireysel emeklilik", "hayat sigortası", ve "ferdi kaza sigortası" alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmakta; Türkiye'nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank, OdeaBank ve Abank işbirlikleri bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, telesatış kanalı ve Kurumsal Projeler ekibi ile hizmet vermektedir

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı