AvivaSA Tiyatro Kulübü'nden:

AvivaSA Tiyatro Kulübü'nden: "Çocukların Gülümsemesi Bi'Başka"!

AvivaSA Tiyatro Kulübü, sergilediği oyunlar ve düzenlediği etkinliklerle, Çocuk Onkoloji hastalarına destek oluyor.

"İnsanların Hayatlarına Dokunmak" amacıyla yola çıkan, sektörün lider emeklilik ve hayat sigortası şirketi AvivaSA'nın Tiyatro Kulübü, "Çocukların Gülümsemesi Bi'Başka" sloganıyla sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

AvivaSA Tiyatro Kulübü, Kansersiz Yaşam Derneği'nin Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Onkoloji servisinin yeniden yapılanması projesine; sahneledikleri oyunlar ve düzenlediği etkinliklerle katkıda bulundu. Kanserli çocukların ve annelerinin motivasyonunu yükseltmek ve çocukların daha iyi koşullarda tedavi edilmelerini sağlamayı amaçlayan Kulüp, daha önce de, "Karmakarışık" adlı oyunuyla, Yeditepe Üniversitesi'nin kurumsal sosyal sorumluluk projelerine ciddi destek sağlamıştı.

Tiyatro Oyunu, şirket içi kahvaltılar ve İstanbul maratonu katılımı

Konuyla ilgili açıklama yapan AvivaSA Tiyatro Kulübü üyeleri, amaçlarını, bu proje çerçevesinde, yenilenen servisin oda maliyetlerini karşılayacak maddi desteği toplamak şeklinde özetleyerek, şunları söylediler: "Tiyatro oyuncusu ve yönetmeni Ali Altuğ yönetmenliğinde hazırlandığımız Moliere'in "Cimri" oyunuyla, ilk kez 10 Aralık 2016'da sahneye çıkarak; 300 kişinin doldurduğu salonda, hem oyunumuzu sergileme hem de projeye gelir elde etme mutluluğunu yaşadık. Ayrıca AvivaSA çalışanları, oyunlarımızı desteklemenin yanı sıra; düzenledikleri şirket içi kahvaltısı ve İstanbul Maratonu'na katılım etkinliklerinden topladıkları bağışlarla, projeye ikinci bir destek sağladılar. Sonuçta bu 3 organizasyondan elde edilen bağış geliriyle, toplamda bir oda maliyetinin karşılanmasını sağlamış olduk."

İkinci oyunda, Medipol Üniversitesi işbirliği

İlk oyunlarını izleyenler arasında Medipol Üniversitesi Diyaliz Bölümü öğretim görevlilerinin de bulunduğunu belirten kulüp üyeleri, sözlerine şöyle devam ettiler: "Medipol Üniversitesi, Kansersiz Yaşam Derneği'ne hem maddi hem de bilimsel olarak destek olmak amacıyla düzenledikleri etkinlikte, "Cimri" adlı oyunumuzla yer almamızı rica etti. Firmamız AvivaSA da, her zaman olduğu gibi bizi destekledi ve seve seve bu projede yer aldık. 21 Ocak 2017 tarihindeki bu organizasyona da katılım oldukça yüksekti. Tiyatro öncesinde, okulun etkinlikleri, kanserle ilgili panel ve paylaşımlar yer aldı ve sonrasında ise oyunumuzu sahneledik, büyük beğeni topladık. Daha da önemlisi, çocuklar için yeni bir odanın maddi kaynağını oluşturmaya başladık."

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı