AvivaSA’ya, “İşe Alım Süreçleri ve Aday İletişimi ” konusunda Uluslararası başarı ödülü

AvivaSA’ya, “İşe Alım Süreçleri ve Aday İletişimi ” konusunda Uluslararası başarı ödülü

AvivaSA, “Talent Board”da, ilk 15 şirket arasında

GERİ

Bireysel Emeklilik fon büyüklüğünde sektör lideri AvivaSA, işe alım süreçleri ve aday iletişimini ödüllendiren, “Talent Board”un, “CandE Anketi”nde, 300 global şirket arasında en iyi 15 şirket arasına girdi.

Aday deneyimi üzerine dünya çapında yaptığı araştırmalarla tanınan “Talent Board”, şirketlerin işe alım süreçleri ve bu süreçte adaylarla olan iletişimlerini ödüllendiren “2018 Aday Deneyimi Ödülleri- CandE Anketi” sonuçlarını açıkladı.

Adayların iş başvurusunda bulundukları şirket ile yaşadıkları deneyimi aktardığı ankette bu sene, dünyanın farklı yerlerinden toplam 300 şirket değerlendirildi. AvivaSA, işe alım stratejisi ve süreçleri ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde bulunan en iyi 15 şirket arasına girme başarısı gösterdi.

Toplam 504 aday ankete katıldı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan, AvivaSA İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, anketin, işe alınan 99 kişinin yanı sıra; mülakat süreci olumlu sonuçlanmayan 155 genel müdürlük ve 250 satış ekibi adayının da aralarında bulunduğu, toplam 504 adayla paylaşıldığını vurgulayarak, şunları söyledi:

Ortalamanın üzerinde başarı

“AvivaSA olarak işe alım sürecindeki 2 başarı kriterinde ortalamanın oldukça üzerindeyiz. Adaylarımız, AvivaSA’daki işe alım sürecini %82’lik bir oranla oldukça adil bir süreç olarak değerlendirirken, %78’i, işe alım uzmanı tarafından adil bir şekilde değerlendirildiğini iletti. Adaylarımızın %77’si AvivaSA işe alım sürecini çok iyi olarak değerlendirdi.

Tek sigorta şirketi AvivaSA

“2018 Aday Deneyimi Ödülleri- CandE Anketinde”, ilk 15’e kalan tek sigorta ve finans şirketinin AvivaSA olması dikkat çekti.

AvivaSA 2018 yılında, www.otomatikkatilim.com projesi ile Altın Örümcek’te; “Kültürel Dönüşüm Programı” ile Brandon Hall HCM Excellence Awards’da; “Güzel Haberler” projesi ile Social Media Awards Turkey’de birer ve International Awards Associates’ın (IAA) düzenlediği “Vega Digital Awards”da, dijital iletişim projeleriyle üç ödül kazanmıştı.

Editöre not:

“2018 Aday Deneyimi Ödülleri- CandE Anketinde” en iyi 15 şirket:

AvivaSA hakkında:

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’nin en güçlü gruplarından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.’nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA’nın hisselerinin yüzde 20’lik bölümü ise “AVISA” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. AvivaSA, “bireysel emeklilik”, “hayat sigortası”, ve “ferdi kaza sigortası” alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmakta; Türkiye’nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra, Akbank ve OdeaBank işbirlikleri bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, telesatış kanalı ve Kurumsal Projeler ekibi ile hizmet vermektedir.www.avivasa.com.tr

Caretta İletişim
Y. Ekrem Acar
ekrema@carettailetisim.com
T: 0216 470 93 43 - Dâhili 116
M:0539 782 35 69 - 0532 493 71 13

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı