AvivaSA Çalışanlarını Uluslararası Platformda Motive Ediyor

AvivaSA Çalışanlarını Uluslararası Platformda Motive Ediyor

Dünya çapında binlerce sigortacı üyesi bulunan Million Dollar Round Table (MDRT) yetkililerinin katıldığı "Uluslararası Tanıtım ve Motivasyon Toplantısı", AvivaSA ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

AK Emeklilik ve Aviva Hayat ve Emeklilik'in birleşmesinden doğan AvivaSA, çalışanların motivasyonlarını artırma ve gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Sigortacılık sektöründe milyon dolarlar seviyesinde üretim yapan ya da komisyon geliri elde eden sigortacıların üye olabildiği Million Dollar Round Table (MDRT) yetkililerinin AvivaSA Finansal Danışmanları ile buluşturulduğu toplantıda, MDRT'nin faaliyetleri, MDRT'ye nasıl üye olunabildiği ve üyeliğin getireceği avantajlar anlatıldı. AvivaSA satış personelinin motivasyonlarını ve satış yeteneklerini artırmayı amaçlayan toplantıya katılan çalışanlar, MDRT üyeliği konusunda geniş bilgi edinme fırsatı buldular.

AvivaSA olarak satış personeline yönelik ilk kez yapılan bu önemli eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen, amaçlarının AvivaSA satış personelinin önemli bir uluslararası organizasyon olan MDRT ağına dahil olmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Hayat sigortası ve bireysel emeklilik sektöründe finansal danışman olarak da kariyer edinilebileceğinin altını çizen Egemen, kısa bir süre önce AK Emeklilik ve Aviva Hayat ve Emeklilik'in birleşmesinden doğan AvivaSA'nın böyle önemli bir etkinliğe imza atmasının AvivaSA çalışanlarına yönelik yapılacak yatırımların ilk adımı olduğunu belirtti.

İstanbul'da Ağaoğlu MyCity Hotel'de yapılan toplantıda konuşan MDRT Avrupa Direktörü Matteo Pederzoli, AvivaSA çalışanlarının sorularını yanıtlayarak MDRT'ye nasıl üye olunabileceği hakkında bilgi verdi. 140 AvivaSA satış personelinin katıldığı toplantıda ayrıca MDRT'nin en iyi satışçılarından olan Moshe Hadari ve Smiljan Mori de çalışanların motivasyonlarını artırmasına yönelik ve satış tekniği becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olacak örnekler içeren birer konuşma yaptılar.

Dünya çapında çok önemli bir prestij organizasyonu olan MDRT'nin Türkiye'den şu anda iki üyesi bulunuyor. Aynı zamanda AvivaSA çalışanları olan MDRT Türkiye Yetkilisi Gülhat Tekçe ve MDRT Türkiye Bölge Sorumlusu Arzu Beyazıt, geçtiğimiz yıl MDRT'nin Amerika'daki yıllık toplantısına katılarak uluslararası alanda meslektaşlarının bilgi ve tecrübelerinden faydalanıp sektördeki son yenilikleri uzmanlardan dinlediler.

Toplantıda yaptığı konuşmada MDRT ağına dahil olmanın önemine dikkat çeken Gülhat Tekçe, "MDRT ile vizyonumuz değişirken, sektöre ve mesleğimize bakış açımız ve işimize saygımız artmaktadır. Farklı fikirler edinip edinilen fikirleri ve taktikleri işimize uygulayarak daha verimli sonuçlar elde etmekteyiz. Sosyal çevre ile dünyanın çok farklı yerlerinden önemli arkadaşlıklar edinip profesyonel iş yaşamımıza yeni profesyoneller ekliyoruz. Motivasyon, heyecan, coşku ve tutkuyla işimize dört elle sarılıyoruz. Ve en önemlisi yaptığımız işin önemini daha iyi kavrıyoruz" dedi.

Million Dollar Round Table hakkında;

Dünya çapında 35 binin üzerinde üyesi bulunan MDRT (Million Dollar Round Table) organizasyonu, başarılı sigorta çalışanlarının satışlarını ve kişisel performanslarını artırmaya yönelik olarak çeşitli eğitim toplantıları ve konferanslar organize ediyor, çalışanların teknik bilgilerini ve satış becerilerini artırmayı hedefliyor. Üyelerinin kişisel ve profesyonel iş yaşamlarında gelişmeleri üzerinde odaklanan çalışmalar yürüten MDRT'ye üye olabilmek için ise belirli bir rakamın üzerinde üretim yapmak ya da komisyon geliri elde etmek gerekiyor. Üyeler MDRT ağının sağladığı tüm avantajlardan yararlanabiliyor. Her yıl Amerika'da gerçekleştirilen toplantılara katılarak uzmanlardan sektördeki son yenilikleri öğrenme şansı yakalayan üyeler, diğer meslektaşları ile tecrübelerini paylaşacak ortamlarda bulunarak kendilerini geliştirebiliyor. Üyeler ayrıca MDRT imzasını kartvizitlerinde kullanabiliyor ve bu organizasyonun bir parçası olduklarını müşterileri ile paylaşabiliyor. Satışla ilgili fikirlerini sadece üyelerin giriş yapabildiği web sitesinde paylaşabilen üyeler, müşteri portföyünü geliştirebiliyor, satış fikirleri ve MDRT etkinlikleri ile ilgili düzenli olarak bilgilendirici dokümanlar alabiliyorlar. MDRT ağı sayesinde dünyadaki diğer üyeler ile de sürekli iletişim halinde olunabilirken, üyeler edindikleri tecrübelerini de kendi müşterileri ile paylaşabiliyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı