AvivaSA Ailesi Çin'deki Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

AvivaSA Ailesi Çin'deki Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

Dünyanın önde gelen sigorta gruplarından Aviva plc. ortaklı Türk emeklilik ve hayat şirketi AvivaSA, Çin'de yaşanan deprem sonrasında afetzedelere yardım için harekete geçti. Yakın geçmişte benzer acılara tanıklık eden AvivaSA çalışanları, yaptıkları bağışlar ile Çin'in yaralarını sarmasına katkıda bulunuyor.

Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde 12 Mayıs tarihinde meydana gelen deprem sonrasında ülkede yaşanan acılara dünyanın önde gelen sigorta gruplarından Aviva plc. ortaklı Türk emeklilik ve hayat şirketi AvivaSA da ortak oldu. 1999 yılında büyük bir depremle sarsılan Türkiye'de benzer bir tecrübe yaşayan AvivaSA Emeklilik ve Hayat çalışanları, maddi olarak yaptıkları yardımlar ile Çinli afetzedelere yanlarında oldukları ve onların duygularını paylaştıkları mesajını verdiler.

AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen çalışanlara gönderdiği mektupta, AvivaSA'nın şirket olarak Çin'deki depremzedelere 5 bin TL yardım yapmasının yanı sıra bireysel olarak da afetzedelere yardım kampanyası başlattıklarını belirtti. "2 bini aşkın çalışanımız ile Çin'in bu felaketi atlatmasında payımız olsun istedik" diyen Egemen, "Kuşkusuz depremin yaralarının sarılması uzun zaman alacak. Yetkililer, hayatta kalanların ilaç, gıda ve suya acil olarak ihtiyaç duyduğunu belirtiyorlar.

Aviva ailesi içerisinde, depremin getirdiği acıyı ve çaresizliği bizden daha iyi anlayacak bir ülke daha bulmak zor. Deprem gerçeği ile yaşayan bizler için, 17 Ağustos 1999'da yaşananlar hala hafızalarımızda taze. Bu nedenle AvivaSA kurumsal sosyal sorumluluk bütçesinden 5.000 TL bağış ile Çin'e destek olmak için harekete geçtik. Ayrıca şirket yöneticileri ve çalışanları da bireysel olarak katkıda bulunuyorlar" dedi.

Dünya üzerinde 27 ülkede faaliyet gösteren İngiltere'nin en büyük, dünyanın ise 5. büyük sigortacılık şirketi olan Aviva plc'nin Çin'de, Sichuan'ın başkenti Chengdu'da şubesi, eyaletlerinde 4 yan şubesi ve 3 satış ofisi bulunuyor. Aviva'ya bağlı 1422 acentenin iyi olduğu iletilmekle birlikte, deprem üssüne çok yakın olan Dujiangyan satış ofisinin 74 acentesinin henüz hepsinden cevap alınamadığı belirtiliyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı