AvivaSA'dan, Dijital Garaj Sohbetleri!

AvivaSA'dan, Dijital Garaj Sohbetleri!

AvivaSA, Dijital Garaj sohbet dizisinin ilkinde, sevilen dizi Kiralık Aşk'ın, Koray (Koriş) karakterine hayat veren Onur Büyüktopçu'yu konuk etti.

Emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lideri AvivaSA, Dijital Dönüşüm ve Dijital Kültür Dönüşümü programlarının merkezi ve yaratıcı çalışmaların özel ofisi Dijital Garaj'da, farklı alanlardan ünlü ve yaratıcı isimlerle sohbet etkinlikleri dizisine başladı.

AvivaSA, sohbet dizisinin ilkinde, sevilen dizi Kiralık Aşk'ta, Koray karakterine; nam-ı diğer 'Koriş'e hayat veren Onur Büyüktopçu'yu, Dijital Garaj'da konuk etti. Söyleşiye katılan AvivaSA çalışanları, dizi sektörü, oyunculuk ve yaratıcılık gibi konularda, merak ettikleri sorulara yanıt alma şansı buldular. Onur Büyüktopçu'nun sadece oyuncu olmaması, cast direktörlüğü ve oyuncu menajerliği uzmanlığıyla, dizi sektörünün tüm süreçlerine hakim olması nedeniyle özellikle seçildiği vurgulandı.

Yaklaşık 1,5 saat süren ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen sohbette, Büyüktopçu öncelikle, daha önce içinde yer aldığı birçok diziden örnekler vererek soruları yanıtladı.

Uygun zaman ve uygun yerde olmanın doğurdu rol

Bir dönem, gündüzleri Cast Direktörlüğü yaparken, akşamları da İstanbul Devlet Tiyatro'sunda oyunculuk yaptığını vurgulayan Büyüktopçu; "Kiralık Aşk'ın yapımcıları, dizinin Cast Direktörlüğü'nü bana teklif ettiklerinde, çoğu rolün, kimin tarafından oynanacağına karar verdiklerini ama Koray isminde bir karaktere henüz bir oyuncu bulunamadıklarını söylemişlerdi. Aslında Koray karakterini benim oynamama, bir okuma provasında yönetmenin, 'Koray'ı sen oku, burayı boş geçmeyelim' demesiyle karar verildi. Yaşamda uygun zamanda, uygun yerde bulunmak, çok önemli fırsatlar doğuruyor. İçinde yer aldığım tüm işlere bütüncül bakmamın faydasını her zaman gördüm." dedi.

Komedi oynayabileceğimi tahmin etmezdim

Dizideki yan karakterlerden birisi olan Koray'ı, Kiralık Aşk'ın en popüler ve parlayan karakterlerinden birisi yapan Büyüktopçu, sahnelerinin yavaş yavaş artığını belirterek; diziyle birlikte hayatındaki değişiklikleri şöyle anlattı: "Hayatımda ilk defa televizyonda komedi oynadım. Bu yönümün iyi olduğunu düşünmüyordum. Koray'la birlikte kendimde ilk defa bunu keşfetmiş oldum. Enerjisi yüksek ve oldukça pozitif bir yapıya sahibim ve duygu geçişlerini yoğun olarak yaşayan Koray karakterinden çok farklı birisiyim."

Bireysellikten uzak yetiştiriliyoruz

Bir oyuncunun her zaman işini iyi yapmak, tanımak ve takdir görmek istediğini, oyuncuların genellikle bireysel özelliklerinin gelişmiş olduğunu belirten Büyüktopçu, söyleşiyi şu sözleriyle tamamladı: "Maalesef bireysellikten uzak yetiştirilen bir toplumuz. Ailelerimiz hep yanımızda ve her zaman bizi korumak istiyorlar. Birey olarak bazı şeylerin geç farkına varıyoruz. Mesela, ergenlik dönemine ulaşmış bir çocuğun, yaz tatillerinde, hayatı öğrenmesi için çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bir şekilde bunun tohumlarını ona ekmeliyiz; sorumluluk almayı erken yaşlarda öğretmeliyiz. Bu yüzden, özellikle Batı toplumlarında, ailelerin çocukları üzerinde sergiledikleri tavrı çok doğru buluyorum."

Onur Büyüktopçu, yeni süreçte, Dadı, Avrupa Yakası tadında sitcomlarda rol almak istediğini sözlerine ekledi.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı