AvivaSA, TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ Vakfı birikiminin BES'e aktarım sürecini başarıyla tamamladı

AvivaSA, TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ Vakfı birikiminin BES'e aktarım sürecini başarıyla tamamladı

2010 yılında BES'e ilk vakıf aktarımını gerçekleştiren ve bugüne kadar yaptığı 7 vakıf aktarımı ile sektörün en tecrübeli kurumu haline gelen AvivaSA

2010 yılında BES'e ilk vakıf aktarımını gerçekleştiren ve bugüne kadar yaptığı 7 vakıf aktarımı ile sektörün en tecrübeli kurumu haline gelen AvivaSA, TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI Personel Vakfı'nda ilk kez yeni bir model uyguladı. Üyelere; hem vakıftan hem de BES'ten maaş alma hakkı tanındı. Emekliliği hak edenler 20 yıl boyunca BES'ten aldıkları maaşın ardından, vakıftan ömür boyu maaş almaya devam edecekler.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün lideri AvivaSA, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI) Personeli Vakfı'nın bin 752 üyesinin 71 milyon TL'lik birikimini Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) aktarımını tamamladı. Bugüne kadar BES'e aktarım yapan 12 vakıf ve sandığın bir kısmında tek şirket olarak, bir kısmında ise konsorsiyum üyesi olarak toplam 7 aktarım sürecinde yer alan AvivaSA, bu alanda da sektörün lideri oldu.

AvivaSA; TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI birikimlerinin BES'e aktarımı için Adendum Aktüerya Emeklilik Danışmanlık şirketiyle işbirliği yaparak, yeni bir modelin ilk uygulamasını gerçekleştirdi. Hem vakfın hem de AvivaSA'nın danışmanlığını yapan Adendum'un geliştirdiği bu yeni model ile TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI üyelerine; hem vakıftan hem de BES'ten maaş alma hakkı tanındı. Emekliliği hak edenler 20 yıl boyunca BES'ten maaş alacak, 20 yılın ardından ise bu süreçte aidat ödememelerine rağmen ömür boyu vakıftan maaş almaya devam edecekler. Bu kapsamda; vakıftaki haklar ile BES'teki haklar birbirine paralel yürütülecek; BES'ten ayrılmak isteyenler vakıftaki haklarından da vazgeçmiş olacak

2015 yılını sektör lideri olarak tamamladıklarını hatırlatan ve 2016'ya da iyi bir giriş yaptıklarını söyleyen AvivaSA CEO'su Meral Eredenk, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: "AvivaSA olarak BES'te devamlılığı olacağına inandığımız vakıf ihalelerine girerek, pazardan yüzde 30'luk pay alma stratejimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar BES'e önemli aktarımlar yapmış olmaktan mutluyuz. TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI 'nın aktarımı için özel bir ekip kurarak, bu işi de başarıyla tamamladık. Diğer vakıfların aktarımında üyeler BES'e geçtikten sonra toplu para alma eğilimi gösteriyor ve sistemden çıkışlar oluyordu ancak, uyguladığımız bu yeni yöntem başarılı sonuç verdi. TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI'da çıkış oranı hayli az oldu. Böylelikle Vakıf+BES modelinin faydası da görülmüş oldu. TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI için özel olarak bir acente kurduk ve üyelerin BES'ten sonra alacakları emekli maaşlarına ilişkin karşılık tutarını oluşturmak üzere çalışmalara başladık. Vakıf üyelerinin eş ve çocuklarına çapraz ürünler de sunacağız. TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. PERSONELİ VAKFI 'nın yeni üyelerini de bu avantajlardan yararlandıracağız. Sektörümüze yön vermeye devam edeceğiz."

Açıklamasında, vakıf ve sandıklardan BES'e aktarımların 31.12.2017 tarihine kadar uzatıldığını da belirten Eredenk, "Sürenin uzatılması faydalı olacak. Böylelikle, aktarım için genel kurul kararı çıkaramamış vakıflara ve kısmi aktarım yapmış vakıf üyelerine gerekli zaman sağlanmış olacak" dedi.

AvivaSA hakkında:

Türkiye'nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kurulmuştur. Türkiye'nin en güçlü gruplarından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.'nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA'nın hisselerinin yüzde 19,67'lik bölümü ise "AVISA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir. AvivaSA, "bireysel emeklilik", "hayat sigortası", ve "ferdi kaza sigortası" alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmakta; Türkiye'nin en büyük kurumsal satış kadrosuna sahip olduğu kurumsal projeler, en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank, OdeaBank ve Abank işbirlikleri bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri ve telesatış kanalı ile hizmet vermektedir.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı