Sektörün lideri AvivaSA 22 genç yeteneği kadrosuna katıyor

Sektörün lideri AvivaSA 22 genç yeteneği kadrosuna katıyor

Genel Müdürlük kadrolarına genç yetenekler alacağını duyuran AvivaSA'ya, bir ay içerisinde 3.871 başvuru geldi. Değerlendirme sürecini başarıyla geçen 22 aday, AvivaSA'da uzman olarak işe başlayacak.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün lider şirketi AvivaSA, Genel Müdürlük kadrolarında istidam etmek üzere yönetici adayı (MT) almak için verdiği ilana gelen 3.871 başvuruyu değerlendirerek, 22 MT adayını seçti.

3871 aday¸ öncelikle İngilizce bilgi seviyesi, eğitim aldığı bölüm, mezuniyet durumu veya 1 yıllık deneyime sahip olması kriterleriyle değerlendirildi. Bu kriterlere uygun adaylar seçilerek, AvivaSA İnsan Kaynakları bölümünün değerlendirme merkezi uygulamasına dahil edildi. Genel Müdürlüğe davet edilen adaylarla öncelikle bir vaka çalışması yapılarak, yetkinlikleri ölçüldü. Ardından, bireysel mülakatlarla adayların yakından tanınması sürecine geçildi.. AvivaSA İnsan Kaynakları departmanı tarafından yürütülen mülakatlardan başarıyla geçen adaylar, üst yönetime sunum yapmak için bir kez daha AvivaSA'yadavet edildi ve sunumların ardından seçilen 22 MT'ye AvivaSA'da iş teklifi yapıldı.

İlk bir ay oryantasyon sürecine girecek olan MT'ler; bu süreçte teknik, mesleki, sigortacılık ve kişisel gelişim eğitimlerini tamamlayacak. Daha sonra rotasyona girerek kendi bölümleri dışında iki farklı bölümde 4 ay süreyle çalışacak. Toplam 7 aylık bu süreci tamamlayan MT'ler, AvivaSA kadrolarında uzman olarak çalışmaya başlayacak.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı