Küresel İklim Değişikliği AvivaSA ile CEO'ların Gündeminde

Küresel İklim Değişikliği AvivaSA ile CEO'ların Gündeminde

AvivaSA Emeklilik ve Hayat ile Capital dergisi işbirliği içinde düzenlenen CEO Forum toplantısında iş dünyasının önde gelen isimleri küresel iklim değişikliğini konuştu. WWF Başkanı Jim Leape'in de katıldığı toplantıda CEO'lar şirketlere düşen sorumlukların altını çizdi.

Bireysel emeklilik ve hayat sektörünün lider markası AvivaSA Emeklilik ve Hayat, geçtiğimiz ay başlattığı "Geleceğini Biriktir" tasarruf kampanyası çerçevesinde hayata geçirdiği projelere bir yenisini ekledi. Capital ve Ekonomist dergileri ve WWF-Türkiye'nin işbirliği ile düzenlenen "Küresel İklim Değişikliği" konulu CEO Forum'a sponsor olan AvivaSA, şirketlerin de bu konuda üzerine düşen sorumlukları yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

"Geleceğini Biriktir" konsepti ile bir tasarruf kampanyası başlattıklarını belirten AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen, CEO Forum'a destek vererek, hızla tüketilen dünyamızda iş dünyasının üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine dikkat çekmek istediklerini belirtti. "Tükettiğimiz şeyleri üretmenin, bunu yaparken de daha az tüketmenin yollarını bulmamız gerekiyor" diyen Egemen, bu amaçla başlatılan tasarruf kampanyasının kişileri paraları dahil sahip olunan tüm kaynakları daha bilinçli kullanmalarına teşvik edeceğine inandıklarını belirtti.

AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen, "Bugün ise burada bulunarak bu sorumluluk duygusunu genişletme çalışmalarımızın ilkini gerçekleştiriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki asıl sorumluluk dünyamıza, çevremize karşı duyduğumuz sorumluluktur. Burada ulaşacağımız her değer bizim için paha biçilemez olacaktır. Ve AvivaSA olarak, burada bulunan tüm şirketler olarak yarınlarımız için daha aktif çalışmaya başlıyor olacağız" dedi.

CEO Club Başkanı Akın Öngör ve AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen'in moderatörlüğünde Conrad Istanbul'da gerçekleşen toplantıda, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Başkanı James Leape de bir sunum yaptı. Leape konuşmasında insanların doğayla uyum içinde yaşayacağı bir gelecek kurması için neler yapmaları gerektiğini anlattı. Küresel ısınmanın ekonomik etkilerine de değinen Leape, iklim değişikliğinin temel çalışma alanları olan su kaynakları, orman, deniz ve kıyılar üzerindeki etkilerine yönelik araştırma bulgularını da davetlilerle paylaştı.

Toplantıya katılan CEO'lar ise şirketlerinin konuyla ilgili aldıkları önlemleri de paylaştı.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı