BES'te lider, AvivaSA

BES'te lider, AvivaSA

2.148.823.172 TL'lik fon büyüklüğüyle sektör liderliğini sürdüren AvivaSA Emeklilik ve Hayat'ın CEO'su Meral Eredenk, 2010 yılı için öngördükleri yüzde 40 büyüme hedefini yakalayacaklarını açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) de hızlı büyümesini sürdürdüğüne dikkat çeken Eredenk, yılsonu itibarıyla sektörün 11 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşmasını beklediğini açıkladı

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, Emeklilik Gözetim Merkezi'nin 7 Mayıs 2010 tarihli verilerine göre 2.148.823.172 TL'lik fon büyüklüğü ve yüzde 21,69 pazar payıyla sektör liderliğini sürdürdü. AvivaSA, toplam 317.996 katılımcısı ile de bireysel emeklilik şirketleri arasında 3. sırada yer aldı.

AvivaSA CEO'su Meral Eredenk yaptığı açıklamada, kriz yılında yaklaşık yüzde 38 büyüyen AvivaSA'nın 2010 yılı büyüme hedeflerini de yakalayacağını kaydetti. Dünyada BES'e en geç başlayan ülkelerden birinin Türkiye olmasına rağmen, sistemin kısa sürede benimsenmesinin bu başarıda önemli rol oynadığına dikkat çeken Eredenk: "Bugün BES'te biriken toplam fon tutarı 9,9 milyar TL düzeyine ulaştı. 2010 yılsonuna kadar bu rakamın 11 milyar TL seviyelerine ulaşmasını bekliyorum" dedi.

BES'te olduğu gibi uzun vadeli çalışılabilecek başka bir sektör olmadığına dikkat çeken AvivaSA CEO'su Meral Eredenk, Türkiye'deki sistemde biriken fonların önemli bir büyüklüğe ulaştığını vurguladı. Eredenk ayrıca, sistemin taşıdığı potansiyel itibarıyla önümüzdeki 10 yıl içinde BES fon büyüklüğünün 90 milyar TL seviyelerine ulaşabileceğini belirtti.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı