AvivaSA'da yeni bir departman:

AvivaSA'da yeni bir departman: "Transformasyon"

AvivaSA'ya, Transformasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Atandı!

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün lideri AvivaSA Emeklilik ve Hayat'da, yeni oluşturulan "Transformasyon" departmanına Genel Müdür Yardımcısı olarak Yeşim Taşlıoğlu atandı. Taşlıoğlu'nun, Stratejik Program Yönetim Ofisi ve Transformasyon fonksiyonlarından sorumlu olacağı belirtildi.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Yeşim Taşlıoğlu, 2010 yılında Birmingham Üniversitesi Warwick Business School'da MBA eğitimini tamamladı. Kariyerine 1996'da bir Türk bankasında Yönetici Adayı (Management Trainee) olarak başlayan Taşlıoğlu; 1998-2009 yılları arasında, bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinden IBM Küresel İş Hizmetleri'nde Proje Yöneticisi, 2009-2011 yılları arasında Finansal Hizmetler Türkiye yöneticisi ve 2011-2013 yılları arasında Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Strateji ve Dönüşüm Hizmetleri yöneticisi olarak görev yaptı. Taşlıoğlu, 2013-2016 yılları arasında aynı firmanın Küresel İş Hizmetleri Türkiye Müdürü ve Mart 2016 tarihinden, firmadan ayrılana kadar ise, Orta Doğu ve Afrika'da Nesnelerin İnterneti yöneticisi olarak hizmet verdi.

AvivaSA'da Son Dönem Atamalar

Avivasa'da son dönemlerde önemli başka bazı atamalar daha olmuştu. 2016 yılı sonu itibariyle, Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine, A. Fahri Arkan getirilirken; yılbaşında AvivaSA CEO'su olarak göreve gelen Fırat Kuruca'dan boşalan Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise, Aksigorta'nın Mali İşler ve Hasar Fonksiyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Şahinler atanmıştı.

Fahri Arkan Kimdir

Lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Arkan, mezun olduktan sonra, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisans bölümünü bitirdi. Arkan, 4 yıl boyunca kendi kurduğu şirketi yönetti. Daha sonra, teknoloji odaklı çağrı merkezi danışmanlığı yapan Arkan; 2000 yılından 2016 yılına kadar ise, bir telekomünikasyon devinin ve Grup Şirketlerinin Bilgi Teknolojileri bölümünde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulundu. Arkan, 2010 yılından sonra, aynı firmanın Global Bilgi şirketinde Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Arkan'ın, AvivaSA'daki sorumluluk alanları arasında, Kanal ve Entegrasyon Uygulamaları Geliştirme, BT Operasyonları - Mimarisi ve Test Yönetimi ile Temel İş Uygulamaları Geliştirme birimleri yer alıyor.

Erkan Şahinler Kimdir?

Profesyonel kariyerine 1990 yılında bağımsız dış denetim alanında başlayan Erkan Şahinler, 1993 yılından itibaren Sabancı Holding bünyesinde, gıda, uluslararası ticaret ve sigorta sektöründe yer alan şirketlerde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Şahinler, 2008 yılında Mali İşler'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Aksigorta ailesine katıldı. 2016 yılında Mali İşlerin yanı sıra Hasar fonksiyonundan da sorumlu oldu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Şahinler, 1994 yılından bu yana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir belgesi sahibidir.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı