AvivaSA Acenteleri Kıbrıs'ta bir araya geldi

AvivaSA Acenteleri Kıbrıs'ta bir araya geldi

AvivaSA Emeklilik ve Hayat'ın 2012 yılı acenteler toplantısı 24-27 Mayıs tarihlerinde Kıbrıs Kaya Artemis Otel'de gerçekleştirildi. "Gelişim" temalı toplantıda AvivaSA'nın acente ağını güçlendirmek üzere başlattığı "4Renk Gelişim Programı" ele alındı.

AvivaSA acenteleri ve yöneticilerinin bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründeki en son gelişmeleri değerlendirdiği toplantıya, AvivaSA Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Meral Eredenk ev sahipliği yaptı. Eredenk toplantıda yaptığı konuşmada, acente kanalının AvivaSA'nın önümüzdeki dönem iş hedefleri açısından çok stratejik bir noktada olduğuna dikkat çekerek, 2012'de bu hedefleri gerçekleştirmek için en önemli değerin "gelişim" olduğunu belirtti. Sürekli başarı için gelişime dayalı bir iş modeli kurduklarını anlatan Eredenk, acentelerin AvivaSA içerisindeki payını artırmak için acentelere özel "4Renk Gelişim Programı"nı hazırladıklarını aktardı.
BES mevzuatı değişiyor 
Toplantıda bir değerlendirme yapan AvivaSA Pazarlama ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Emre Günerman ise son yıllarda AvivaSA'nın dağıtım kanalları ile pazarlama arasındaki sinerjiyi artırdıklarını ve bunun olumlu sonuçlarının alınmaya başladığını söyledi. 2012'de sektöre BES'te yaşanan yasa değişikliğinin damga vuracağını belirten Günerman, bu düzenlemelerle ilgili acenteleri bilgilendirirken, Türkiye'nin 2023'te öngörülen 140-150 milyar TL'lik BES fonuna ek 100 milyar TL 'lik fona ulaşabileceğini ifade etti. 
Acente kanalına özel fırsatlar 
Acente kanalına 2012'de sunulacak tüm fırsatları ise AvivaSA Direkt Satış ve Acenteler Genel Müdür Yardımcısı Selim Avşar ve ekibi aktardı. Avşar yaptığı konuşmada, "4Renk Gelişim Programı ile hem elementer sigorta işi yapan acentelerin bizimle çalışmalarını hem de direkt satış kanalında çalışan finansal danışmanların alternatif kariyer yolu olarak kendi acentelerini kurmalarını destekliyoruz. Mevcut acentelerimizi de büyütmeyi hedefliyoruz. Kendi işlerinin patronları olarak acentelerin yüksek oranda büyümeyi hedeflemesi gerekiyor. Biz de AvivaSA olarak, acentelerin hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için 4Renk Gelişim Programını hazırladık" dedi. Bu programın sektörde bir ilk olduğuna dikkat çeken Avşar, bir yandan acentelerinin kariyer ve performans gelişimlerini desteklerken, diğer yandan da sunduğu teşviklerle daha fazla kazanmalarını sağladıklarına vurguladı. Avşar, bu programla acentelerin komisyon kazançlarının en az yarısı kadar ek maddi destek sağlayabildiklerini hatırlattı. 
AvivaSA Acenteler Toplantısı'na, oyuncu ve eğitmen Mehmet Auf da konuk konuşmacı olarak katıldı. 
AvivaSA acenteleri ve yöneticileri akşam yemeğinin ardından "4Renk" kokteylinde eğlendiler.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı