AvivaSA Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı'na Nihat Ünalacak atandı

AvivaSA Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı'na Nihat Ünalacak atandı

2007 yılından bu yana Aviva Avrupa BT Direktörü olarak Londra'da görev yapan Nihat Ünalacak, 24 Eylül 2012 itibarıyla AvivaSA Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.

1966 doğumlu olan Nihat Ünalacak, Kayseri TED Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamladı.
Meslek hayatına 1988 yılında Koç Holding'de planlama uzmanı olarak başladı. Ciba Geigy ve Inchcape Retrans şirketlerinde BT, lojistik ve proje yönetimi bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1998 yılında sonradan Aviva Hayat ve Emeklilik adını alan Commercial Union şirketine katılarak 2007 yılına kadar genel müdür yardımcılığı görevinde bulundu.
Aynı yıl atandığı Aviva Avrupa BT Direktörlüğü sırasında, 5 yıl boyunca Avrupa ülkeleri sorumlusu olarak çalıştı. Genel BT yönetimi dışında BT Yönetişimi, BT Risk Yönetimi, BT Güvenlik, şirket politikalarının hazırlanması ve uyumu, SOX uyumu, Solvency II konularında Avrupa ülkeleri BT liderliği yaptı.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı