AvivaSA, 2017 Satış Vizyon Toplantısında  10. Yılını Kutladı

AvivaSA, 2017 Satış Vizyon Toplantısında 10. Yılını Kutladı

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı HALUK DİNÇER:

  • 2016 zorlu bir yıldı, buna rağmen AvivaSA 2016 hedeflerini tutturdu.
  • AvivaSA 2015 yılında yakaladığı fon büyüklüğü liderliğini 2017 yılında da sürdürmeye devam edecek.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su FIRAT KURUCA:

  • 10 yılda fon büyüklüğümüzü tam 12 katına çıkarttık.
  • Başarının sırrı "Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri".

AvivaSA Emeklilik ve Hayat, acenteler, satış ekipleri ve Akbank çalışanlarından oluşan 850 kişilik ekibin, Antalya'da bir araya geldiği 2017 Satış Vizyon Toplantısı'nda, 10. Yılını kutladı. AvivaSA CEO'su Fırat Kuruca liderliğinde düzenlenen, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı ve AvivaSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer'in de katıldığı toplantıda; şirketin 2016 yılı sonuçları değerlendirildi ve önümüzdeki dönem hedefleri paylaşıldı. Toplantıda ayrıca, Aviva Uluslararası Sigorta CEO'su Maurice Tulloch da görüntülü mesaj aracılığıyla katılımcılara seslendi.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lideri AvivaSA, şirketin CEO'su Fırat Kuruca liderliğinde Antalya'da düzenlenen, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı ve AvivaSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer'in de katıldığı, 2017 Satış Vizyon Toplantısı'nda, 10.yılını büyük bir coşkuyla kutladı.

Maurice Tulloch: "Türkiye pazarı büyük fırsatlar taşıyor"

Toplantıda, görüntülü mesaj aracılığıyla katılımcılara seslenen Aviva Uluslararası Sigorta CEO'su Maurice Tulloch, Aviva Grubu'nun, Sabancı Holding ile AvivaSA çatısı altında kurduğu ortaklığın başarıyla devam ettiğine ve Türkiye pazarının büyük fırsatlar taşıdığına dikkat çekti.

Haluk Dinçer: "2016 zorlu bir yıldı, buna rağmen AvivaSA, hedeflerini tutturdu."

Toplantıda bir konuşma yapan Haluk Dinçer, sadece Türkiye için değil, dünya için de 2016'nın zor bir yıl olduğunu belirterek, "Buna rağmen AvivaSA hedeflerini tutturarak, 2015 yılında elde ettiği BES fon büyüklüğü liderliğini 2016 yılında da sürdürdü. Fon büyüklüğünde yakaladığı liderliğini Otomatik Katılım'da da sürdüreceğine inanıyoruz." dedi.

Fırat Kuruca: "AvivaSA çok iyi bir 10 yıl geçirdi."

AvivaSA CEO'su Fırat Kuruca ise, tüm çalışanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: "AvivaSA çok iyi bir 10 yıl geçirdi. 10 yıllık yolculuğumuzu kısaca özetlemek gerekirse, sözleşme/poliçe sayımızda 6 kat büyüme, müşteri sayımızda 5 kat artış gerçekleştirdik. Fon büyüklüğümüzü tam 12 katına çıkarttık ve marka bilinirliğimizi tam 17,5 kat artırdık. Türkiye BES pazarı kurulduğu günden bu yana çok büyük bir gelişme gösterdi. Bugün 17,5 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştı. Bu çok büyük bir başarı… Ancak Aviva'nın faaliyet gösterdiği İngiltere (%97), İspanya (%9,6), İtalya ( %6,9), Türkiye (%2,4) gibi ülkelerde BES fon büyüklüklerinin milli gelire oranına bakacak olursak, ülkemizin çok gerilerde olduğunu görüyoruz. Bu gerçeğe, ülkemizdeki tasarruf açığının yüksek olması da eklenince, gidecek çok yolumuz olduğu ortaya çıkıyor. Aviva'nın da faaliyet gösterdiği İngiltere ve Polonya örneklerini incelediğimizde, Polonya, ekonomik ve kültürel açıdan ülkemize benzemesine rağmen, BES fon büyüklüğünde bizim iki katımız büyüklüğünde. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan İngiltere ise bizden yaklaşık 200 kat daha büyük. Bu inanılmaz fark gösteriyor ki, daha önümüzde gidecek çok uzun bir yol var. Ama şunu özellikle vurgulamam gerekiyor: BES'te şu ana kadar yakaladığımız başarının sırrı, "Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri"dir. Her zaman söylediğimiz gibi, biz sadece poliçe satmıyoruz. Yaptığımız iş çok değerli ve anlamlı. İnsanların hayatlarına dokunan, onları ve ailelerini uzun vadede koruyan, hep hayatlarında olduğumuz bir iş yapıyoruz. 18 yaşından 90 yaşına kadar her insana dokunabileceğimiz harika ve anlamlı ürünlere sahibiz. Hiçbir ürün ya da hizmet bu kadar uzun soluklu değil. Bizim işimizin en güzel tarafı da bu. Bir insana dokunarak, onun ve tüm sevdiklerinin hayatı ve geleceği ile ilgili belirsizlik korkusunu yok ediyoruz."

En Eski İki Müşteri

AvivaSA'nın vizyon toplantısının sürprizlerinden birisi de, 21 yıldır AvivaSA ile birlikte olan, markanın en eski iki müşterisinin katılımıydı. Katılımcılardan büyük ilgi gören bu müşteriler, AvivaSA müşterisi olmanın onlara ne ifade ettiğini ve deneyimlerini paylaştılar.

Toplantının konsepti: X Takımı Kahramanları!

AvivaSA'nın, 10.Yılını kutladığı vizyon toplantısının konsepti "kahramanlar" üzerine kurgulandı. Belirsizlikle birlikte; çoğalmayı, takım olmayı, ilerlemeyi, gücü ve Roma rakamıyla 10'u temsil eden X'in oluşturduğu takımın kahramanlarının ise; AvivaSA çalışanlarını temsil ettiği vurgulandı.

Dijital ortama da taşınarak, katılımcılarla interaktif bir iletişimin kurulduğu 2017 Satış Vizyon Toplantısı'nda, "X Takımı Kahramanları" mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indiren katılımcılar, programı dakika dakika takip edip, yarışmalara katılarak sürpriz ödüller kazandılar.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı