AvivaSA Çalışanları Başarılarını Uluslararası Platforma Taşıdı

AvivaSA Çalışanları Başarılarını Uluslararası Platforma Taşıdı

Dünyanın önde gelen ve en iyi sigorta satıcılarının katılabildiği Million Dolar Round Table'ın (MDRT) bu yılki toplantısına AvivaSA Emeklilik ve Hayat'ın 35 Finansal Danışmanı katılmaya hak kazanarak bir rekora imza atıldı. Katılımın oldukça zor kriterlere bağlı olduğu MDRT'nin Kanada'da yapılan toplantısının bu yılki teması "Yaşamları Değiştirmek".

Dünyanın önde gelen ve en iyi sigorta satıcılarının üst örgütlenmesi olan MDRT, Yıllık Toplantısını 21-26 Haziran 2008 tarihleri arasında Kanada'nın Toronto şehrinde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Amerika'nın Denver şehrinde düzenlenen ve Türkiye'den yalnızca AvivaSA'nın 2 temsilciyle bulunduğu MDRT Yıllık Toplantısına bu yıl üyeliğe hak kazanan 88 AvivaSA Finansal Danışmanından 35'i katıldı. Bayrak töreniyle açılan toplantının ilk gününde 8 binden fazla MDRT üyesi 70'i aşkın ülkeyi temsil etti. Türk bayrağını ise AvivaSA Özel Müşteriler Yöneticisi Arzu Beyazıt taşıdı.

Bu yılın teması "Changing Lives" (yaşamları değiştirmek)

Dünya çapında 35 bini aşkın üyesi bulunan MDRT'nin düzenlediği toplantının bu yılki teması "Changing Lives" (yaşamları değiştirmek) olarak belirlendi. Türkiye'yi sadece AvivaSA Emeklilik ve Hayat'ın temsil ettiği toplantılara çok sayıda medyatik isim davet edildi. Dünyanın çevresinde uzayda dolaşan astronot, Sahra Çölü'nü tek başına yaya olarak geçen gezgin, Afrika'daki yoksullara yardım eden dernek temsilcisi, görme özürlü piyanist çocuk, diz ameliyatından sonra buz pateni dünya şampiyonu olan kadın, uçak kazasında enkazın altında 75 gün hayatta kalabilen adam gibi farklı birçok karakter konuşmacı olarak yer aldı. Tecrübelerin paylaşıldığı toplantılarda farklı yaşam deneyimlerinden hareketle zorluklarla baş etme ve finansal danışmanların insanların hayatlarını nasıl değiştirebilecekleri konuşuldu.

Sonraki paralel oturumlarda ise sigorta ve danışmanlık sektörlerinin önde gelen konuşmacıları, müşteri yönetimi, satış sonrası ilişkiler, kişisel gelişim, pratik sigorta satış taktikleri, savaş sanatını iş dünyasında uygulama gibi konularda özel konferanslar yer aldı. Toronto'da yolların trafiğe kapatılarak 8 bini aşkın MDRT katılımcısının bando eşliğine MDRT Yürüyüşü yaptığı toplantı, daha sonra gece partileri ve Niagara Şelalesi gezisiyle devam etti.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanında müşteriler ve onlarla kurulacak uzun soluklu iletişimin öneminin vurgulandığı MDRT Yıllık Toplantısında hayat sigortaları ile insanların hayatlarının nasıl değiştirileceği örneklerle paylaşıldı. Kişisel gelişim ile ilgili araştırma, öğrenme ve aksiyon almanın gerekliliğinin vurgulandığı, satışlarla ilgili pratik fikirlerin verildiği, ilham veren konuşmacı ve sahne sanatçıları ile Finansal Danışmanların motive edildiği MDRT Yıllık Toplantısı, 2009 yılında ABD'nin Indianapolis şehrinde yapılacak.

MDRT Hakkında:

1927 yılında kurulan ve bugün 35 bini aşkın üyesi bulunan Million Dollar Round Table (MDRT) organizasyonu, dünyanın en iyi finansal danışmanlarını buluşturan, toplantılarla ve konferanslarla eğitim öğretim veren, üyeleri arasında bilgi paylaşımı ve networking sağlayan bir organizasyondur. Her yıl "Annual Meeting" başlığı altında düzenlediği toplantılarla farklı konuşmacılar getiren MDRT'ye bu yıl Türkiye ikinci kez katıldı. MDRT'nin üretim tutarlarına göre (komisyon veya prim) 3 çeşit üyelik tipi bulunmaktadır. En yüksek üretim yapanlar sırasıyla Top of the Table (TOT), Court of the table (COT) ve MDRT unvanını almaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı