Sanofi-aventis çalışanlarına AvivaSA güvencesi

Sanofi-aventis çalışanlarına AvivaSA güvencesi

Dünyanın en büyük ilaç firmalarından sanofi-aventis, çalışanlarını AvivaSA ile güvence altına aldı. AvivaSA işbirliğiyle sunulan bireysel emeklilik planı ile sanofi-aventis, çalışanlarının bir buçuk katı kadar katkıda bulunuyor. Bu sayede çalışanların emekliliklerinde de yaşam standartlarını devam ettirmeleri amaçlanıyor.

Dünyanın en büyük uluslararası ilaç şirketlerinden sanofi-aventis, çalışanlarının geleceğini güvence altına almak için AvivaSA Emeklilik ve Hayat'ı seçti. Çalışanlarının emeklilik dönemlerini mutlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için AvivaSA ile işbirliği yapan sanofi-aventis, grup emeklilik planı ile çalışanların verdiği miktarın bir buçuk katı kadar katkıda bulunarak bireysel emeklilik sisteminden yararlanmalarını sağlıyor. Kurumda çalışanların yaklaşık yüzde 90'nın dahil olduğu planda, örneğin çalışan her ay 100 TL'lik katkı payına ödüyorsa, kurum 150 TL ödeyerek ayda toplam 250 TL'lik bir birikim sağlanıyor. Böylece; örneğin 25 yıl çalışıp emekli olan bir kişi SGK'dan alacağı yaklaşık 950 TL'lik emekli maaşının yanı sıra grup emeklilik planından alacağı 800 TL ile birlikte toplam 1.750 TL'lik maaşa sahip olabiliyor.

Çalışanlarının çalışma hayatlarında sahip oldukları standartları emeklilik dönemlerinde de korumalarını amaçlayan sanofi-aventis, grup emeklilik planı ile aktif iş yaşamlarının sonunda çalışanlarına ek bir gelir kaynağı yaratıyor. Sanofi-aventis'te 50 yaş üstü çalışanların grup emeklilik planına katılım oranı yüzde 90 seviyesinde olurken, 40–49 yaş arası yüzde 89, 30–39 yaş arası yüzde 88, 20–29 yaş arası çalışanlar ise yüzde 84 seviyesinde gerçekleşti. Tüm erkek çalışanların yüzde 90'ı, kadınların ise yüzde 84'ü grup emeklilik planına katılım gösterdi.

Çalışanlarını bireysel emeklilik sistemine dahil etmek için sektörün lider firması AvivaSA'yı seçtiklerine dikkat çeken sanofi-aventis İK Direktörü Türkan Özcan; "Çalışanlarımızın daima yanlarında olduğumuz gibi, onların birikimlerini en doğru şekilde değerlendirerek geleceklerini teminat altına almak üzere böyle bir işbirliğine imza attık. Çalışanlarımızın emekli olduklarında da yaşam standartlarını devam ettirmesini amaçlıyoruz" dedi.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Meral Egemen ise sanofi-aventis çalışanları için çok özel bir grup planı hazırlandığını söyleyerek sanofi-aventis'in AvivaSA'nın kurumsal müşterileri arasına katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Bu tür anlaşmaların kurumların çalışanlarına verdikleri değerin de bir göstergesi olduğunu ifade eden Egemen, "Sanofi-aventis çalışanları için oldukça faydalı içeriğe sahip bir anlaşma yaptık. Türkiye'de faaliyet gösteren ve kendi sektörlerinde iyi bir yer edinen tüm şirketlerin çalışanlarına kurum katkılı bireysel emeklilik planları sunmaları, sahip oldukları imaja artı bir değer katmaktadır" diye konuştu.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı