2 milyara ulaşan ilk BES şirketi AvivaSA oldu

2 milyara ulaşan ilk BES şirketi AvivaSA oldu

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 2 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı

Dünyada ve ülkemizde küresel krizin yoğun yaşandığı 2009 yılında güçlü büyümesini devam ettiren AvivaSA, 8 Ocak 2010 itibarıyla sektör liderliğini sürdürüyor. Emeklilik Gözetim Merkezi'nin (EGM) 8 Ocak 2010 tarihli verilerine göre AvivaSA, toplamda 2.016.123.089 TL fon büyüklüğüne ulaşan ve Bireysel Emeklilik Sistemi'nde tek başına 2 milyar TL'yi aşan ilk şirket oldu. EGM'nin aynı tarihli verilerine göre toplam 308.369 katılımcısı bulunan AvivaSA, 1.585.649.294 TL ile katkı payı tutarında ve 1.529.335.547 TL ile yatırıma yönlenen toplamda da lider konumda yer alıyor.

AvivaSA CEO'su Meral Egemen: BES 2010'da büyümeye devam edecek

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Egemen konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Zorlu ekonomik koşullara rağmen fon büyüklüğünde 2 milyar TL'yi aşarak 2010'a güçlü bir başlangıç yaptık" dedi. Ekonomide 2010 yılında olumsuz iniş ve çıkışlar beklemediğini belirten Egemen; yeni katılımcıların sisteme eklenmesi, katkı paylarının artması ve farklı ürün gamlarıyla sektörün büyümeye devam edeceğini, AvivaSA'nın da sektör paralelinde büyümeyi hedeflediğini vurguladı. Egemen, "BES fon büyüklüğünün 100 milyarlar ile ifade edilmesi gerekiyor. Vergi teşviklerinin cazip hale getirilmesi, bu büyüklüklere ulaşmada sektör için olumlu bir adım olacaktır. Biz bireysel emekliliğin en iyi uzun vadeli yatırım ve tasarruf aracı olduğunu kamuoyuna anlatmaya ve başarılı performansımızın yılın geri kalanında da sürmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Sabancı
Yukarı